videodslr Działy Osprzęt Stedicamy i gimbale Nebula 5100 – nowy gimbal jednoręczny, który udźwignie Canona

Nebula 5100 – nowy gimbal jednoręczny, który udźwignie Canona

Odpowiedzi 1 - 5 odpowiedzi (z 5 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #267387
  Pojawiła się nowa Nebula – tym razem 5100. Jest to gimbal jednoręczny i najwyraźniej usuwa wszelkie mankamenty poprzedniego modelu. Miejmy nadzieję.

  Nebula 5110 jest 3 osiowa, jednoręczna, ma ukryte kable (z czego rozumiem, ze nie trzeba „odkręcać” co jakiś czas głowic silników) i 360° obrotu na każdej osi. I naturalnie jest „niebalansowalna”, czyli nie wymaga wyważania.

  nebula

  Gimbal ma ładowność 2,5 kg – co wskazuje, że uniesie coś więcej niż smartfona ;). Na filmie widać, że daje sobie radę z Canonem. Duża rzecz jak na jednorękiego gimbala.

  nebula

  Nowy produkt Filmpower ma lepsze akumulatory niż poprzednik oraz ma możliwość zasilania zewnętrznego. Aku co prawda pracuje 8 do 10 godzin, ale teraz nie trzeba rozkładać całości by naładować urządzenie.

  Z tym „niebalasowaniem” to oczywiście ulubiony chwyt reklamowy producentów gimbali. Nebula 4100 też miała pracować od razu po zamontowaniu kamery, za jednym klikiem. W rzeczywistości wyszło tak, że Youtube zapełnił się filmami „Jak wyważyć Nebulę?”.  Miejmy nadzieję, że tym razem przynajmniej nie potrzeba magicznej umiejętności wkręcania 4 śrubek jednocześnie. Zobaczymy.

  Na razie można zamawiać w przedsprzedaży. Cena 759$.

   
  [Zobacz news: Nebula 5100 – nowy gimbal jednoręczny, który udźwignie Canona]

   Marcos 
  Participant

  Odpowiedzi: 70

  Tematów: 13

  chat

  #267406 Score: 0

  Ciekaw jestem ile będzie kosztował w PL po przebitce 😉 Interesuje mnie również maksymalny udźwig. Śmiało mógłbym na niego rzucić i mojego g7 jak i cięższe canony 😀 Czy szukać czegoś oburęcznego? 😮

   Tom_LS 
  Participant
  2 pts

  Odpowiedzi: 27

  Tematów: 8

  chat

  #267408 Score: 0

  Zastanawiam się nad Zhiyun Crane, który teoretycznie powinien poradzić sobie z canonami + niezbyt ciężkie obiektywy. Niestety filmiki obrazujące jego pracę nie są jednoznaczne. Nebula wydaje się być dedykowana do takich zestawów, więc czekam na pierwsze review.

   slow17 
  Participant

  Odpowiedzi: 8

  Tematów: 0

  chat

  #267420 Score: 0

  Kiedyś się na coś takiego przesiądę, ale póki co zostaję na glidecam – boję się awarii w najmniej oczekiwanym momencie ślubu. Marzy mi się konfiguracja czegoś takiego + przykręcony monopod – można by robić ujęcia statyczne, lot kamery i zasymulować slider mając jedno urządzenie w rękach.

   slow17 
  Participant

  Odpowiedzi: 8

  Tematów: 0

  chat

  #267607 Score: 0

  Ciekawe czy ten stabilizator utrzyma 70D + sigmę 18-35. Wagowo na pewno tak, ale czy środek ciężkości nie będzie za bardzo z przodu.

Odpowiedzi 1 - 5 odpowiedzi (z 5 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek