videodslr Działy Forum ogólne Jaki aparat/kamera? Na start do foto – video Dslr i rejestrator

Na start do foto – video Dslr i rejestrator

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  francisbegbie 
  Participant

  Odpowiedzi: 10

  Tematów: 18

  chat

  #271464

  Witajcie,

  Tak się zastanawiam, ponieważ analizuje wszystko – za i przeciw, minimalizując koszta a zarazem miejsce w plecaku i zastanawiam się czy zasadny jest wybór do pracy foto i wideo takiego przykładowo set-up’u

  Do foto bardzo leży mi nikon, jednak jak wiadomo do wideo to raczej szaleństwa nie ma. Zastanawiałem się nad zakupem czegoś w rodzaju np. d500 lub FX (np. d750 jest stosunkowo mały z fajnymi osiągami). Do tego jakaś szklarnia podstawowa, która będzie mi leżała (coś szerokiego na poczatek np. samyang 14mm, jakiś spacerniak np. 24-70 tamrona i coś do szczegółów np. sigma 35mm oraz samyang 85mm)

  Co do wideo rejestratora – nie bardzo wiem, czy rozumiem intencje tego urządzenia, ale czy  np. taki Atomos Ninja Assassin 4K – jest “rozwinięciem” funkcjonalności dla każdego aparatu np. wspomnianych wyżej i daje im tę funkcjonalność, którą posiada? czyli np. owe 4k w 60p, zebre, focus peaking itd?

  Jeżeli tak, to może nie jest to głupie rozwiązanie – wyłapać za oceanem używkę w dobrej kwocie. Zabierać go ze sobą jak to konieczne (np. do bardziej ambitnego wideo) a to co jesteśmy w stanie pociągnąć bez, nagramy samą puszką.

  PS: nie bardzo też rozumiem działanie wideo rejestratora – czy np. wszystkie parametry są po stronie wideo rejestratora przerabiane np. iso, color grading itd. a sam aparat służy jedynie do optycznego przetworzenia obrazu np. poprzez zastosowanie konkretnych obiektywów?

   

  PS: za wszelką cenę chcę uniknać problemów ergonomii i rezultatów w fotografii na rzecz wideo. Testowałem a6300 i jest to wg. mnie porażka z uwagi na powyższe, sony a7II podobnie – wolne, nieintuicyjne, akumulatory na gorsze (zimno) warunki to chyba cały plecak potrzebny.

  Dzięki za pomoc i sugestie

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek