videodslr Działy Osprzęt Stedicamy i gimbale Movi – gimbal dedykowany dla iPhone’ów

Movi – gimbal dedykowany dla iPhone’ów

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)
 •  Adam Kałuża 
  Participant

  Odpowiedzi: 0

  Tematów: 25

  chat

  #272264
  Movi od Freefly zapewni płynne i stabilne ujęcia z naszego iPhone’a nawet podczas kręcenia z ręki.

  Freefly to firma znana głównie z produkcji specjalistycznych sprzętów dla profesjonalnych operatorów. Ich nowy produkt ma trafić jednak do innej, może nawet bardziej zamkniętej grupy filmowców – użytkowników iPhone’ów.

  Movi to miniaturowych rozmiarów gimbal i statyw, do którego wpiąć możemy naszego smartfona. Specjalna aplikacja łączy się z urządzeniem i niejako przejmuje kontrolę nad elementami filmującymi w iPhone’ie. Sterować możemy nią za pomocą przycisków umieszczonych na uchwycie gimbala. Dodatkowo możemy zakupić twardy case, chroniący nasz telefon od stłuczeń (gimbal mimo wszystkich swoich zalet nie jest tak stabilny jak pełnowymiarowe statywy). Gdyby zaś parametry aparatu w iPhone’ie okazały się dla nas niewystarczające, Freefly za osobną opłatą zaopatrzy nas w obiektyw, który doczepimy bezpośrednio do kamery iPhone’a.

  Jak we wszystkich sprzętach tego typu, wielką uwagę poświęcono dopracowaniu software’u. Aplikacja, za pomocą której sterujemy całym procesem nagrywania, oddaje nam do dyspozycji szereg automatycznych mode’ów, ułatwiających pracę z Movi. Oto one:

  – Majestic Mode – klasyczny mod, pozwala przekształcić chwiejne ujęcia w bardziej płynne i gładkie.
  – Echo Mode – ustawiamy punkt startowy i końcowy oraz okres obrotu gimbala. Po włączeniu nagrywania urządzenie będzie płynnie obracać smartfonem między wyznaczonymi punktami.
  – Time-lapse – po ustawieniu rządanych parametrów szybkości i kąta obrotu aplikacja rozpocznie filmowanie timelapse’a z nieruchomego gimbala.
  – Movilapse – tym razem to my będziemy się poruszać, a gimbal utrzyma telefon w jednym położeniu podczas kręcenia timelapse’a w ruchu.
  – Orbit – wybieramy obiekt, który chcemy nakręcić dookoła, a Movi utrzyma go w centralnym punkcie ujęcia, podczas gdy my będziemy obchodzić go z różnych stron.

  Jak na dość zaawansowane technicznie urządzenie cena wydaje się dość niewielka: 299$. Za 99$ możemy dokupić wyżej wspomniany obiektyw 60mm, a za 29$ sztywnego case’a.

  Efekty pracy Movi możemy obejrzeć na filmie VORTEX nakręconym z użyciem gimbala i iPhone’a 8.
  [Zobacz news: Movi – gimbal dedykowany dla iPhone’ów]

   davnos 
  Participant
  6 pts

  Odpowiedzi: 69

  Tematów: 1

  chat

  #272286 Score: 0

  Szkoda, że autor nie wspomniał, że aplikacja movi wyklucza korzystanie z innych aplikacji choćby takich  jak filmicpro, która tak naprawdę zmienia iphona w kamerę filmową. Ponadto warto tu wspomnieć o konkurencji, która w zbliżonej cenie oferuje bardzo podobne możliwości, a co więcej daje nam opcje ładowania smartphona za pomoca gimbala co jest bardzo dużym udogodnieniem… Ponadto wszystkie publikacje powyższego produktu są prezentowane przez osoby praworęczne, a co z „lewusami” czy taka konstrukcja nie ogranicza nas trochę?

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek