videodslr Działy Osprzęt Obiektywy i filtry Laowa Magic Shift Converter (MSC) do Sony FF z mocowaniem E

Laowa Magic Shift Converter (MSC) do Sony FF z mocowaniem E

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  28 pts

  Odpowiedzi: 1113

  Tematów: 113

  chat

  #270014
  Venus Optics przedstawiło Laowa Magic Shift Converter (MSC) do Sony FF z mocowaniem E. Urządzenie jest przejściówką montowaną między obiektywem a korpusem i służy do korekty perspektywy, czyli prostuje walące się ściany i kłaniające się słupy.

  Podstawą kompozycji jest geometria. Umiejętne ustawienie kamery: wypoziomowanie i wypionowanie daje nam możliwość zbudowania prawidłowego kadru. Niestety na naszej drodze do sukcesu stoi perspektywa, która potrafi nieźle namącić w naszych wysiłkach. Świat, który postrzegamy składa się z pionów i poziomów. Horyzont jest poziomy, a drzewa i lampy uliczne pionowe (podobnie jak wszystkie budowle). Kiedy filmujemy lub fotografujemy często zdarza się, że o ile jesteśmy w stanie w miarę łatwo opanować linie poziome w naszym kadrze, to pojawia się problem z liniami pionowymi.

  Laowa Magic Shift

  Nie wnikając za bardzo w analizę rzutowania obrazu na matryce, które jest przyczyną problemów z pionami musimy jakoś sobie poradzić z ich korektą. Sposobem na walące się piony są obiektywy shift, czyli z przesunięciem osi obiektywu względem środka matrycy.

  Zazwyczaj obiektywy z korektą perspektywy – shift występują wraz z przegubem do zmiany kąta płaszczyzny ostrości, tilt i są bardzo drogie. Venus Optics zaproponowało natomiast sam konwerter shift, czyli coś co pozwala na przesunięcie obiektywu w górę lub dół.

  Konwerter Laowa Magic Shift Converter (MSC) dzięki zastosowanej optyce powiększa koło obrazu obiektywu i pozwala na przesunięcie go +/- 10 mm. Najlepiej dostosowany jest do obiektywu  Laowa 12mm f/2.8 Zero-D, niemniej jak twierdzi producent nadaje się również do innych szerokokątnych obiektywów z mocowaniem Canona lub Nikona. Nie winietuje, co jest niestety częstą przypadłością tego typu korekty obrazu.

  Kolba przesuwu jest obrotowa, co pozwala na ruch w osi pionowej jak i poziomej (ciekawostka – dzięki temu możemy sfilmować lustro na wprost, nie rejestrując własnego odbicia).

  Konwerter Laowa Magic Shift Convereter daje nam dużą swobodę w filmowaniu ulic, architektury, budynków. Dzięki niemu pozbędziemy się pochyłych lamp i budynków.

  Laowa Magic Shift

  Laowa MFC składa się z pięciu elementów optycznych w czterech grupach z Extra Refrakcyjnego szkła, co pozwala na zachowanie wysokiej jakości mocowanych obiektywów.

  Konwerter z mocowaniem Canona można zamówić w Venus Optics za 300$. Dostawa na przełomie lipca i sierpnia. Mocowanie Nikona będzie za kilka miesięcy.
  [Zobacz news: Laowa Magic Shift Converter (MSC) do Sony FF z mocowaniem E]

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek