"KUKUŁEK" – trailer

Odpowiedzi 1 - 10 odpowiedzi (z 10 łącznie)
 •  obecny 
  Participant

  Odpowiedzi: 11

  Tematów: 11

  chat

  #271587

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #271608 Score: 0

  Schizoidalne pomysły – podoba mi się. Ale, jako, że lubimy tu popitolić również o technice to nie mogę się powstrzymać od kilku uwag. Coś mi nie gra w teksturach, za błyszczące, brakuje mi filmowego matu i krawędzie są zbyt perfekcyjne – takie cyfrowe. Obraz i cały film – są dosyć poetyckie, miękkie, jak ze snu, a już same detale wydają się zbyt stechnicyzowane. Naturalnie artysta może mieć swoją wizję i może o to mu chodziło, ale osobiście uważam, że takie surrealne obrazy silniej oddziaływają, kiedy wrażenia wzrokowe (ostrość, głębia, tekstury, zależności między obiektami) są takie jak przy oglądaniu obrazu realnego, jak film w kinie.

  Coś mi również z ruchem na pasuje. Już w kilku poprzednich filmach Autora zwróciłem uwagę na różnice w transkrypcji ruchu filmowego a ruchu obiektów 3D. Nie wiem o co chodzi, może brakuje dodania motion blur do obiektów renderowanych? A może ten ruch jest zbyt gumowaty? Coś zbyt telewizyjny robi się ten obraz. (A jak wiemy telewizja to zło w czystej postaci i zbrodnia na estetyce filmowej – nadaje się jedynie do oglądania meczów 😉

   obecny 
  Participant

  Odpowiedzi: 11

  Tematów: 11

  chat

  #271645 Score: 0

  Dziękuję Ci…!!… Czarnoksiężniku Autorytecie rzucający wszystkim hasła o potworze doskonałości (spotkałeś go kiedyś) o hi-technologii i rzucający kwiaty budżetów pod nogi…:)
  Marzycielu….!!…łagodne krawędzie, motion blur…. renderowałeś coś kiedyś profesjonalisto…. ja jestem amatorem, nieprofesjonalistą… bez budżetu i w pojedynkę..:)
  Oczywiście, że można lepiej… można dążyć do nieskończonej doskonałoości…. spróbuj….:)…. ja tylko popełniam kolejne błędy… ale kończę i pokazuję na festiwalach….!!!… przez pomyłkę czasami wygram, a wiesz dlaczego…???… bo to nie są festiwale reklamy… liczy się też przekaz, wszystkie niedoskonałości są na moją korzyść i są moją siłą… idealne gówno rozlało się już wszędzie…. smacznego..!!…:)

  Wiosną zaczynam zdjęcia do nowego filmu…. potrzebny mi dobry czarnoksiężnik z dobrym sprzętem… zrobisz zdjęcia…???.. za DARMO co ja mówię… na własny koszt…:) … zapraszam…!!!… nie robię filmu w 4K… FHD wystarczy…. na festiwale pójdzie jako HD…. bo będę musiał dołożyć animacje…:)
  Gdybyś stanął za kamerą byłbym spokojny, że wszysatko będzie DOBRZE… nareszcie…:))))
  Mój obecny operator wygrał NG polskie i światowe… więc powinieneś być od niego lepszy……:))))))))))))))… masz jakieś osiągnięcia artystyczne…???… dopilnowanie ustawień sprzęu to za mało… to nie wielki film… w vdslr operator także musi być mistrzem od zdjęć… kadrowanie, kolor… itd….:)… masz jakieś portfolio…??…!!..:)… chętnie popatrzę… słowa w dziedzinie obrazowania to trochę mało.

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #271659 Score: 0

  Ech, życie. Napisze człowiek co widzi, a Artysta na niego od razu rzuci się do gardła z pazurami. Nie, nie renderowałem, ale mam oczy i widzę. Recenzent nie musi pracować w materii, którą opisuje – wystarczy, że ją dobrze zna.

  Co do konkretnych uwag to motion blur i przenikanie to nie „rocket sciensce” – to typowe funkcje programów do obróbki obrazu – wystarczy wygooglać i najbardziej zatwardziały Artysta zacznie z tego korzystać – nie ma co się zżymać.

  Co do operatora – trochę uderzę po prywacie, ale skoro tak Artysta wyciągnął tę sprawę: Nie jestem lepszy od operatora, ale zapewniam, że świat się o Nim dowiedział właśnie dlatego, że swego czasu miał recenzenta i orędownika w mojej skromniej osobie i może sukcesów na niwie artystycznej nie mam, to z czystym sumieniem i dumą mogę powiedzieć, że moim sukcesem jest właśnie światowy sukces wspomnianego operatora. Nie potrafię robić fotografii tak jak tenże operator, ale na tyle znam się na obrazkach, że moja głęboka wiara w jego dzieło w jakimś stopniu przyczyniła się do tego, że został tak doceniony po obu stronach Atlantyku, tam gdzie naprawdę trudno zabłysnąć (we wspomnianym National Geographic). Proszę zatem Artystę by nie traktował mojej wypowiedzi jak atak i malkontenckie kręcenie nosem tylko zwykłą, acz rzetelną opinię.

  PS.: Gdybym miał czas to z przyjemnością bym z Wami „pokręcił” – rzecz do ustalenia.

   obecny 
  Participant

  Odpowiedzi: 11

  Tematów: 11

  chat

  #271660 Score: 0

  Scierają się tu dwie opcje… rezenzenta… który w zasadzie nigdy nic…. i tego co wszystko… ale źle.
  Nie chodzi kto ma rację…. najważniejsze jest żeby pokazywać ludziom różnorodność… ta z poza lasu bilbordowego też istnieje… i nie jest zła tylko dletego, że jest inna. Powtarzam… Mój film „Rytuał” który powinieneś pokazywać na warsztatach rzemiiślniczych jako przykład 111% nieprawidłowości…. jest nominowany obok filmów Studia Munka. Nie chodzi żeby się zacukać…. w doskonałym gównie bez przekazu. Przekaz zawsze będzie ważniejszy….!!!..:)
  Ty tylko wnosiłeś Martyną na salę obrad… a ona zapamiętała „Elvisa”…. bo to co pisałem powyżej tłumaczyłem długo temu co go potem promowałeś….:)))
  Aparat mu kiepski kupiłeś…. no nie jest to vdslr….:))))… moje 550D… lepsze….:)))))))))))))))

  Może da się obudzić ten portal….!!!

  ….chociaż jak mawiała Noblistka: „Ludzie mądrzeją detalicznie, a głupieją hurtowo”….:)))))))))

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #271662 Score: 0

  Zawiodłem się na Artyście. Widać, że Artysty święte przekonanie o swojej racji tak bardzo nie podlega dyskusji, że będzie wierzgał i pluł na prawo i lewo obrażając tych, którzy śmią wypowiedzieć swoje zdanie, nawet w dobrej wierze. Nie będę więc wnikał w kwestie sukcesów jego operatora – widzę, że Artysta i tak wie lepiej, niezależnie od tego jak było naprawdę.

  Nie czuję potrzeby spoufalenia się z Artystą – proszę używać wobec mnie form ogólnie przyjętych w języku polskim za grzecznościowe i oficjalne, w żadnym wypadku „ty” – nie przypominam sobie by był jakiś powód do takiej zażyłości.

   

   obecny 
  Participant

  Odpowiedzi: 11

  Tematów: 11

  chat

  #271663 Score: 0

  Myślałem, że żyjesz w Europie, a nie w gminie….!!…:)))
  Nie ja wiem lepiej tylko Jurorzy, którzy mnie oceniają…. bywasz Jurorem…. nie wierzysz więc w wiedzę Jurorów… no ja wierzę….:))).. taki tuman… jestem…:)))))))))))))))))))
  Sam się obrażasz na siebie… a może by tak coś zrobić…. i dać siuę ocenić…???….!!!… to uzdrawia…:)
  Rozmawiamy o sztuce czy o przybijaniu fleków…:))))

  Więcej luzu…. nie ma się racji we wszystkich dyskusjach… trzeba przywyknąć…!!!

  W razie co masz wyłącznik… możesz mnie wyłączyć…. nawykłem….:)

   

  • Ta odpowiedź była modifikowana 2 lata, 9 miesiące temu przez  obecny.
   obecny 
  Participant

  Odpowiedzi: 11

  Tematów: 11

  chat

  #272268 Score: 0

  Moje dwa filmy – „KUKUŁEK” i „Emigracja Wewnętrzna” w selekcji konkursowej
  18. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka” pod patronatem UNICA.
  Powalczą z pozostałymi 25 filmami z Polski i 27 z zagranicy.
  http://www.ock.org.pl/18.-Miedzynarodowy-Festiwal-Filmow-Nieprofesjonalnych-Kochac-czlowieka-2018-4296.html

  • Ta odpowiedź była modifikowana 2 lata, 7 miesiące temu przez  obecny.
  • Ta odpowiedź była modifikowana 2 lata, 7 miesiące temu przez  obecny.
   obecny 
  Participant

  Odpowiedzi: 11

  Tematów: 11

  chat

  #272466 Score: 0

  Mój pełnometrażowy film animowany  „KUKUŁEK” w zestawie konkursowym Festiwalu PROWINCJONALIA 2018 – Września.
  http://prowincjonalia.com.pl/program/

   obecny 
  Participant

  Odpowiedzi: 11

  Tematów: 11

  chat

  #272520 Score: 0

  Mój film „Kukułek” 22 min. zdobył III Nagrodę na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych”Kochać człowieka” – Oświęcim.
  Otrzymał także Dyplom „Honorowy Henryk” od Miejscowego Młodzieżowego Klubu Filmowego… a to jest duże wydarzenie dla starego człowieka.
  Uzasadnienie Jury:
  Za wielką wyobraźnię autora, który przewiduje odrodzenie się świata wolności i różnorodności poprzez sztukę i oby to się spełniło.

Odpowiedzi 1 - 10 odpowiedzi (z 10 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek