videodslr Działy Forum ogólne Jaki aparat/kamera? Klasycznie, co wybrać? (a6500, OMD-EM1mII, XT2, GH5…)

Klasycznie, co wybrać? (a6500, OMD-EM1mII, XT2, GH5…)

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  diacon 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #269032

  Kochani,

  Wiem, że temat wałkowany, do tego w obrębie tych aparatów. Nie mniej jednak z jakiegoś powodu ciągle nie mogę się zdecydować.

  Szukam aparatu do zastosowań amatorskich dla siebie. Nie będzie to sprzęt wykorzystywany zawodowo a prywatnie. Na dzień dzisiejszy jeszcze ważniejsza jest dla mnie jakość zdjęć, natomiast z każdym dniem pewnie ta relacja będzie się przesuwała do balansu pomiędzy zdjęciami i filmami. Zastosowanie: portret, krajobraz, imprezy taneczne, zdjęcia nocne, zdjęcia rodzinne wakacyjne. Filmiki z wakacji, codzienne bliżej nieokreślone nagrania, filmiki taneczne + dodatkowa inwencja twórcza 🙂 do tego system , systemem do moich zastosowań, jakie do tego dobrać szkła? Ważne dla mnie, zapewne nie tylko – ostrość, szybkość działania, w miarę nie głośna praca (nie słyszalna przynajmniej na nagraniach) bokeh.

  Z wymienionych na dzień dzisiejszy najbardziej skłaniam się do a6500+konwerter+sigma18-35 + dodatkowe szkło, nie wiem jeszcze jakie. Podoba mi się jakość materiałów, które kręci, prędkość AF, matryca APS-c w przewadze nad konkurentami poza Fuji. Choć w tym przypadku mocno się zastanawiam czy warto dopłacać 2k do dotyku na ekranie i stabilizacji. Ta stabilizacja w Sony nie należy do najlepszych, co widać gołym okiem w testach i raczej nie łudzę się, że bez gimbala dużo będę nagrywał. Choć jak jest w praktyce, jak np ta stabilizacja przekłada się na zdjęcia w dłuższym czasie migawki? pewnie do pewnego stopnia, daje rade. A to poniekąd dla mnie ważne.

  GH5 kusi mnie w połączeniu z 1240/2.8, lecz odstrasza mnie prędkość AF, matryca 4/3, jakość ISO >6400

  Olympus – tutaj muszę przyznać, że również korci mnie niesamowicie ten aparat, wiele testów pokazuje Jego lepszą jakość zdjęć i nagrań od konkurencji. Piękne zdjęcia robi, ma wygodniejsze body niż np 6500, co nie jest bez znaczenia. lecz też ta matryca 4/3 + prędkość AF,

  Fuji z kolei z tego co czytam i oglądam materiały ma rewelacyjną jakość, podoba mi się ergonomia body z wyciągniętymi na body pokrętłami od bazowych ustawień. Lecz tutaj brakuje mi , w sumie sam nie wiem czego. Może szkła?

  Jest gdzieś tam jeszcze myśl o pełnej klatce A7sII, ale chyba to już wykracza powoli poza mój budżet. 11-13k.

  Ewentualnie jeszcze pytanie – jakbym nie ograniczał się tylko do bezlusterkowców, to może jakiś inny zestaw w lustrze polecilibyście w takim budżecie?

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #269033 Score: 0

  Czytałeś nasz test Fuji X-T2? Może Ci pomoże jakoś, szczególnie, że w podsumowaniu się odniosłem też do innych modeli o których mówisz

  Fujifilm X-T2 – test trybu filmowego

   diacon 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #269073 Score: 0

  Hej,

  dzięki za odpowiedź. Nie czytałem tego testu i faktycznie odnosi się trochę w inny sposób niż jednoznacznie a6500,6300.

   

   diacon 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #271859 Score: 0

  Nie chcę zakładać na nowo tematu, więc odgrzewam ten jako, że wtedy nie zakupiłem, a teraz mam max 2-3 tygodnie na decyzję co kupić.

  Do tego co już napisałem do czego będzie mi służył aparat:

  • videoblog nagrania w pomieszczeniu,
  • videoblog nagrania podróżnicze,
  • Spoty reklamowe, krótkie klipy różnej treści, głównie w ruchu na powietrzu,
  • Nagrania tańca, w charakterze demo, również nagrania z parkietu klubowego w słabszym oświetleniu,
  • zdjęcia: wakacje, portret, widokówka,

  Na dzisiaj praktycznie przekonany byłem do zestawu Alpha6500 + sigma 30/1.4 + Samyang 14/2.8 ,

  ale miły Pan w jednym z dużych sklepów spejalizujących się w foto namieszał mi znowu formatem 4/3 a konkretnie Oly „jedynka” mark II z ob 12-40/2.8, że zastąpi mi mój zestaw i mało tego optycznie bardziej z tego jednego szkła będę zadowolony. I tak po powrocie do domu zacząłem na powrót myśleć o Olym albo GH5 ze szkłem 12-40 tudzież 12-35 /2.8 . Co myślicie? Czy jednak trzymać się pierwotnego zamysłu i Sony z racji na mniejsze szumy na wysokich iso, APS-c (czy w ogóle matryca przy filmikach ma tutaj znaczenie aż tak duże swoją drogą i mogę zauważyć różnicę w praktyce?).

  Jaki by nie był zestaw dodatkowo do tego wezmę gimbal A2000 i mikrofon Rode , konkretnie jaki jeszcze nie wiem.

  Help.

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek