videodslr Działy Osprzęt Obiektywy i filtry Jakie obiektywy do A7S II?

Jakie obiektywy do A7S II?

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)
 •  Encyklita 
  Participant
  1 pt

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 2

  chat

  #269439

  Witam, czy jest tu ktoś kto ma/miał okazje korzystać i może polecić obiektywy do A7S II?
  Myślę tutaj bardziej o stałkach – 35, 50, 85 – do reklam/teledysków ale nie wykluczam też zoomów do np. wesel/reportaży.
  Będę wdzięczny za pomoc w doborze dobrego szkiełka, myślę, że budżet na każde szkło to ok 2tys +/- .

   Jan Materac 
  Participant
  3 pts

  Odpowiedzi: 7

  Tematów: 0

  chat

  #269441 Score: 0

  Kompletowanie szklarni do A7 SII to naprawdę świetna zabawa, bo chyba nie ma tak elastycznego sytemu pod względem współpracy ze „słoikami” do różnych systemów. Trzeba też odpowiedzieć, czy zestaw szkło plus body, ma być lekki i poręczny, czy też mozemy sobie pozwolić na duże i ciężkie obiektywy.

  Najtańszą opcją jest kupno odpowiednich  adapterów i korzystanie ze starych manualnych szkieł. Taki adapter to koszt kilkudziesieciu zł, a dobre stare szkła Nikona, czy np. Canona z mocowaniem FD można kupić w naprawdę śmiesznych pieniądzach. Trzeba jednak pamietać że nie są to idealnie optyczne szkiełka. Zwłaszcza praca pod światło jest zazwyczaj tragiczna. Technologia powłok antyrefleksyjneych przez lata uległa zdecydowanej poprawie. Jednak A7SII poprzez dużej wielkości piksele potrafi wiele wybaczyć optyce, więc myślę, że warto dać szanse oldtimerom, zwłaszcza że koszt niewielki, a przy ewentualnej odsprzedaży nie stracimy zbyt wiele, albo i w ogóle.

  Druga opcja to Samyang – tu rzeczywiście zmieścimy się w budżecie 2tys na szkło . Samyangi mają wersje VDSLR z płynną przysłoną i zebatkami do Follow Focusa. Wadą Samyangów jest niewątpliwie ich rozmiar i nieco plastikowe wykonanie. Mi dodatkowo przeszkadzał specyficznie ciepły, lekko żółtawy zafarb obrazka, który bardzo kłócił się z neutralną kolorystyką szkieł Canona kiedy filmowałem C100 i lustrzankami. Trudno mi powiedzieć, jak będzie na sony, bo w tym systemie ich nie uzywałem nie ukrywam , mam na tę firmę alergię.

  Potem zaczynamy zabawę szkłami systemowymi Sony – no i tu zaczynają się schody bo jest raczej drogo. Wprawdzie Sony wypuścił ostatnio  ostatnio 50mm za 1000 zł, ale nie jest to poważne szkło.

  Podstawą mojego systemu  z A7SII były dwa obiektywy systemowe. Pierwszy to Sony Zeiss FE 24-70mm f/4 (“dupala” jasnością nie urywał, ale obrazkiem już tak!  Na pełnej klatce f4 to naprawdę całkiem sporo, zwłaszcza przy filmowaniu typowo reportażowym, gdzie z płytką głębią ostrości trzeba uważać; no i swietnie pracował na gimbalu.  Drugi to fenomenalny Sony Zeiss FE 55mm f 1,8 chyba najpiękniej rysująca 50-ka  z jaką miałem do czynienia bez względu na system. Cena za taki zestaw to ok 8tys za nówki i to po ostrych targach ze sprzedawcą.

  Potem mamy szkła Zeissa – Batis, Loxia – Baaardzo drogo! Tak więc jak żyć? 🙂

  Pewnym rozwiązaniem jest zakup adaptera i kozrystanie ze szkieł do sytemu Canon. Mamy wtedy dostęp do potężnej szklarni EF – zarówno Canona jak i innych producentów. Przy ostrzeniu manualnym możemy zakupić jakiś niedrogi adapter, który umożliwi nam tylko sterowanie przysłoną . Skuteczne korzystanie z AF wymaga niestety inwestycji w Metabones.

  Na szczęście sytem sony E rozwija się bardzo dynamicznie. Wkrótce nowości ma pokazać Sigma, pojawiają się nowe firmy z Azji z ciekawymi propozycjami. Po za tym coraz więcej jest używek. Tak więc warto śledzić internet, czytać testy i oglądać sample i prezentacje video. I wybrać to co nam najbardziej będzie pasować do stylu naszej pracy. Niestety w tym systemie, gotowych recept na idealny zestaw szkieł jeszcze nie ma.

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek