videodslr Działy Osprzęt DIY czyli Zrób To Sam Elektryczny slider igus

Elektryczny slider igus

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  emil1991r 
  Participant

  Odpowiedzi: 17

  Tematów: 4

  chat

  #267416

  Witam,

  do zaprezentowania mam slider igus napędzany silnikiem krokowym.  Slider nadal w budowie, ale na tą chwile sterowanie przy pomocy smartfona, (ustawiamy punkt początkowy i końcowy, prędkość i przyśpieszenie) Slider porusza się miedzy tymi dwoma punktami.

  Plany:

  • dodanie wyłączników krańcowych
  • dodanie TimeLaps
  • elektryczna głowica do panoramowania
  • elektryczny follow focus

  Film z małej prezenacji  (po wrzuceniu na YT film zaczął trochę klatkować w rzeczywistości slider chodzi płynnie):

  • This topic was modified 3 lata, 2 miesiące temu by  emil1991r.
  • This topic was modified 3 lata, 2 miesiące temu by  emil1991r.
   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #267417 Score: 0

  Bardzo dobry pomysł. Mam tylko zastrzeżenia koncepcyjno-biznesowe. A nie lepiej popracować nad samym napędem i aplikacją sterującą do slajdera dowolnej firmy tak jak ostatnio ShooTools, a już wcześniej Syrp?

   emil1991r 
  Participant

  Odpowiedzi: 17

  Tematów: 4

  chat

  #267484 Score: 0

  Tworzę to w warunkach domowych przy okrojonym budżecie. Do stworzenia dobrej jakości uniwersalnego napędu do sliderów potrzebowałbym najpopularniejsze slidery do testów, a na to nie mogę sobie pozwolić. Druga sprawa nie każde rozwiązanie co jest uniwersalne moim zdaniem jest dobre. Podałeś przykład ShooTools bardzo fajne rozwiązanie głowicy do sliderów, ale mam jedno poważne zastrzeżenie do tego produktu – co w przypadku gdy chcemy nagrać kilka takich samych ujęć żebyśmy mogli sobie ja nałożyć na siebie i podczas któregoś z kolei rzep się delikatnie luzuje i głowica zmienia delikatnie swoją orientację (denerwujemy się że sprzęt za kilka tysięcy złotych nie jest powtarzalny). Dziękuję za propozycje może kiedyś rozwinę w tą stronę, ale na tą chwilę wolę zbudować coś czego będę pewny że ktoś z tego będzie zadowolony.

   

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #267512 Score: 0

  Podałeś przykład ShooTools bardzo fajne rozwiązanie głowicy do sliderów, ale mam jedno poważne zastrzeżenie do tego produktu – co w przypadku gdy chcemy nagrać kilka takich samych ujęć żebyśmy mogli sobie ja nałożyć na siebie i podczas któregoś z kolei rzep się delikatnie luzuje i głowica zmienia delikatnie swoją orientację (denerwujemy się że sprzęt za kilka tysięcy złotych nie jest powtarzalny)

  Jak to mówią Anglicy – good point.

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek