videodslr Działy Forum ogólne Strefa dla początkujących DaVinci Resolve 12 – dziwne zachowanie

DaVinci Resolve 12 – dziwne zachowanie

Odpowiedzi 1 - 8 odpowiedzi (z 8 łącznie)
 •  Cyryl 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 1

  chat

  #264800

  Witam,

  Pracuję na DR 12 odkąd jest darmowy. Początki były bardzo przyjemne, program śmigał jak na moje warunki sprzętowe. Podgląd był płynny w ustawieniu Proxy na half. Nie bawiłem się prerendery, nie widziałem takiej potrzeby. Wszystko do czasu, bo jakieś dwa tygodnie temu, po otwarciu programu w zwykły kolejny dzień – płynność znikła. Jest to na tyle dziwne, że w ustawieniu proxy na off jest znaczne przycinanie się na playbacku z timeline, a w ustawieniu proxy na half, przycina już bardzo, bardzo, tak bardzo że nie da się pracować. Nie dziwiłoby mnie to, gdyby było odwrotnie, przecież to na Proxy off powinno ścinać, a nie na half czy quarter. Ustawienia DR dotyczące playbacku i dyskożerności ustawione wg waszego filmu. Poczyniłem też romanse z prerenderowaniem niestety prerenderowane pliki też tną się niesamowicie…Help, nie wiem już co myśleć… mam rozgrzebane projekty i nie mogę ich skończyć…

  sprzęt:

  Imac 27″ 3,1 Ghz Intel Core i5, OS X El Capitan

  Pamięć 12gb, Dysk 1tb hdd 7200 obr.

  Grafika AMD Radeon HD 6970M 1024mb

   Cyryl 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 1

  chat

  #264801 Score: 0

  Dodam, że pracuję na plikach mov. 50 i 60 fps.

   

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  29 pts

  Odpowiedzi: 1120

  Tematów: 116

  chat

  #264804 Score: 0

  DaVinci jest dysko- i zasobożerny. Trudno mi w tej chwili powiedzieć na czym polega Twój problem, ale sam zauważyłem, że pracując na DaVinci:

  – trzeba czyścić dyski robocze (te na których trzymane są prewki i proxy)

  – mieć wyłączone inne aplikacje (Premiere, Chrome, facebook)

  – trzeba mieć najnowszą wersję (dopiero teraz zaczęli “uprzyjaźniać” program właśnie na polu współpracy z komputerem, czyli wydajnością. Aktualny jest 12.5.3)

  – trzeba pamiętać, że robiąc korektę kolorystyczną (nakładając na nody poszczególne korekty) za każdym razem program ponownie buduje podgląd. Jak się tego nie kontroluje, to w bardzo krótkim czasie można zapchać cały komputer. Playback w DaVinci jest oddzielny dla montażu oddzielny dla koloru – nody mają swoje własne pliki podglądu. Każda zmiana na nodzie to ponowne budowanie podglądu. (co zajmuje czas i dyski)

   

   

   Cyryl 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 1

  chat

  #264810 Score: 0

  Mam rozpoczęte projekty, czy po ich exporcie i po zakutalizowaniu do 12.5.3 będę mógł je wczytać i normalnie na nich pracować ?

  P.S. Przy pracy w DR wszystko mam wyłączone, żona śpi, przewiew jest i trwa głęboka noc 😉

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  29 pts

  Odpowiedzi: 1120

  Tematów: 116

  chat

  #264824 Score: 0

  Projekty siedzą w bazie danych. Po upgradzie, baza danych nie jest ruszana, więc nie ma potem problemu z wersją (nawet nie pamiętam czy odbywa się konwersja projektów do nowszej wersji, tak jak jest w Premiere).

   Cyryl 
  Participant

  Odpowiedzi: 4

  Tematów: 1

  chat

  #264863 Score: 0

  Po zainstalowaniu najnowszej wersji 12.5.3 i wyczyszczeniu dysku nic się nie zmieniło. Otwierając nowy projekt i wrzucając pojedynczy plik podgląd timelinu przy proxy off ścina, przy opcji proxy half jest jeszcze gorzej. Dodam że znacznik klatkażu nad monitorem timeline po puszczeniu video zwyczajnie wariuje, wyświetlając na początku 8 lub 9 klatek, potem przeskakuje np. na 28 lub więcej ostatecznie wracając do 24, ale cały czas przy czerwonej lampce. Dopiero po chwili zapala się zielona. Do tego wszystkiego doszedł fakt którego nie sprawdzałem wcześniej. Mianowicie renderowanie filmu 20 minutowego, trwało dzisiaj 2,5 godziny, podczas gdy wcześniej trwało kilkanaście minut… coś jest nie tak, ale zupełnie nie wiem co… moje myśli krążą już koło tego że może sprzęt się psuje… zauważyłem, że podczas pracy na DR Imac grzał mi się dosyć znacznie, teraz natomiast obudowa jest co najwyżej lekko ciepła.

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  29 pts

  Odpowiedzi: 1120

  Tematów: 116

  chat

  #264887 Score: 0

  Hm, to jestem w konfuzji. Ale, ale, do pełnej jasności: Piszesz o proxy ciągle, że raz jest off, raz half. A jakie masz ustawienia w file/project settings/general options? Defoltowo DaVinci podglądy ustawia na nieskompresowane klatki 10-bitwe. A to potrafi nieźle zamulić kompa (jedna klatka kilka megabajtów).

   slawek 
  Participant

  Odpowiedzi: 3

  Tematów: 0

  chat

  #265500 Score: 0

  Dzień dobry

  Mam od wczoraj ten sam problem.
  Program: Davinci. Plik: xavc s 50. Resolve zaczął nagle się zawieszać. Wcześniej pracował jak burza, że nawet nie musiałem konwertować do DNxHD. Czy mogą mieć na to wpływ aktualizaje Windowsa?
  Pozdrawiam
  Sławek

Odpowiedzi 1 - 8 odpowiedzi (z 8 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek