videodslr Działy Forum ogólne Jaki aparat/kamera? Czy G7 to dobry wybór?

Czy G7 to dobry wybór?

Odpowiedzi 1 - 12 odpowiedzi (z 12 łącznie)
 •  Motoxpresstour 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #14184

  Hej, witam serdecznie, przeglądam forum już od roku, ale dopiero teraz postanowiłem zadać pytanie (do tej pory znajdowałem odpowiedzi na pytania zadawane przez innych).

  Szykuję się do kupna kamery. Jeżdżę dużo po świecie, głównie motocyklem i prowadzę vbloga. Do nagrywania materiału miałem zestaw GOPOR Hero 3+ black + Panasonic GX1 + dwa obiektywy na M43. Chciałbym kupić lepsze body, wybór padł początkowo na GH4, ale potem stwierdziłem, że może to zbyt profesjonalnie i zbyt drogo i wtedy wyszedł G7, który wydaje się spełniać wszystko czego potrzebowałem przy niższej cenie. Już byłem gotowy kupować, gdy wpadłem na forum i po wielu godzinach przeglądania różnych rzeczy mam większy mętlik w głowie niż miałem.

  Dobra, do konkretów.
  Potrzebuję:
  – Obrotowy ekran (często sam się nagrywam, z łapy, w biegu)
  – Możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu
  – 4k było by super miło, bo ostatnio kupiłem sprzęt do edycji
  – Małych wymiarów

  Mam niby dwa obiektywy na M43, i jakbym kupował G7 to kupiłbym go w zestawie z 14mm-140mm, ale może warto przejść na Sony?
  Budżet: chciałbym wydać ok 7 tyś zł, przy czym, gdybym kupował G7 to nadwyżka poszła by w szkło i może steady cam.
  Proszę Was o radę. dzięki z góry i pozdrowienia z dalekiej północy 😉

   alias1 
  Participant
  11 pts

  Odpowiedzi: 661

  Tematów: 11

  chat

  #116515 Score: 0

  G7 dopiero co wszedł do sprzedaży i musi upłynąć trochę czasu żeby go można było komuś polecić albo odradzić. Testowe sample są całkiem dobre, ale same sample to przecież nie wszystko co decyduje o wyborze lub odrzuceniu danej kamerki. Chyba nikt tu nawet jeszcze niema tej puszki.

   Motoxpresstour 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #116516 Score: 0

  Hm. No to zgryz trochę. Myślę, że o to o co głównie pytałem to fakt czy warto zostać w M43 czy przenieść się na Sony? Może poczekać na jakieś najbliższe premiery?

   milk 
  Participant

  Odpowiedzi: 646

  Tematów: 25

  chat

  #116517 Score: 0

  Dziś nowy gx wyszedł. Poczekaj bo pewnie za chwile może wyjdzie gh5. Obnizki cen i promocja na gwarancję gh4 czyms musi być kierowana.

   pecool 
  Participant

  Odpowiedzi: 48

  Tematów: 14

  chat

  #116518 Score: 0

  Właśnie rozpakowałem G7 😉 Jakby ktoś miał jakieś pytanka służę pomocą 😉

   Anonimowy 
  Użytkownik

  Odpowiedzi: 1277

  Tematów: 28

  chat

  #116520 Score: 0

  @pecool wrote:

  Właśnie rozpakowałem G7 😉 Jakby ktoś miał jakieś pytanka służę pomocą 😉

  Poproszę:
  1. Film z rozpakowania sprzętu :mrgreen:
  2. Tak na poważnie. Masz 6D ustaw z Panasiem i porównaj ISO – tak od 1250/1600. Skok o 1 EV. Jak da radę to surówka na jakiś zewnętrzny serwer. Nagranie w 1080p. 4K mnie nie interesuje.

   darvid 
  Participant

  Odpowiedzi: 37

  Tematów: 0

  chat

  #116519 Score: 0

  Jeżeli możesz, sprawdź poziomy nagrywania audio na wbudowanym mikrofonie i na zewnętrznym 3,5mm. Posiadam G6 i w ramach testów nagrywałem taki sam fragment utworu przy jednakowym poziomie “18”, używając: mikrofon wbudowany, Vivanco EM55 200ohm, AT 6250 600ohm, Rode VMPS 200ohm, Behringer c2/B5 poprzez iRig Pre. Stosowałem także sugerowane przejściówki 3,5mm 4pin -3,5mm 3pin (podawane są naszym forum).
  Wnioski: AT 600ohm bardzo cicho (bardzo niski poziom w programie do edycji) i czysto; pozostałe 200ohm głośniej i czysto – ale w porównaniu z mikrofonem wbudowanym i tak mocno zaniżony poziom. Wbudowany “łapie” dźwięki podczas dotykania obudowy, regulacji, itp. – ale to było do przewidzenia. Pozdrawiam.

   Motoxpresstour 
  Participant

  Odpowiedzi: 2

  Tematów: 1

  chat

  #116521 Score: 0

  Pecool i jak Ci się sprawdza G7? Zadowolony? Jak materiał? obsługa? Może jakaś krótka recenzja?
  Darvid bez urazy, ale nie do końca w temacie 😉

  Rozumiem, że raczej alternatywy dla Panasonica nie warto rozważać? Olympus nie szykuje się z czymś pod 4k?

   darvid 
  Participant

  Odpowiedzi: 37

  Tematów: 0

  chat

  #116522 Score: 0

  Uważam, że w temacie: “czy G7 to dobry wybór” ważne jest sprawdzenie potencjalnych problemów z zewnętrznymi mikrofonami 3,5mm. Posiadany przeze mnie G6 nagrywa ciszej na zewnętrznych niż na wbudowanym, inni użytkownicy napisali o problemach z dobrymi mikrofonami podczas pracy z GH4. Prawdopodobnie winne jest zastosowanie gniazda 4-pole zamiast 3-pole w obu tych aparatach. Panasonic rekomenduje użycie firmowego mikrofonu DMW-MS2, a nie na tym powinna polegać “współpraca” sprzętu. W instrukcji/parametrach nie podawali informacji o 3,5mm 4-pole, jest tylko info o gnieździe mikrofonu zewnętrznego 3,5mm. Dlatego zadałem pytanie, a jednocześnie przestawiłem problem w sposób graficzny. Pozdrawiam.

   alias1 
  Participant
  11 pts

  Odpowiedzi: 661

  Tematów: 11

  chat

  #116523 Score: 0

  Na tę okoliczność są gotowe przejściówki gniazdo mini-jack 3 -> wtyk mini-jack 4, przy czym wtyk jest kątowy a gniazdo proste. Czwarty pin oczywiście podaje zasilanie do firmowego mikrofonu i w przypadku mikrofonów z bateryjką i 3-polowym wtykiem jest zbędny.

   pecool 
  Participant

  Odpowiedzi: 48

  Tematów: 14

  chat

  #116524 Score: 0

  Szczerze to jeszcze niewiele nim nagralem bo podpielem to do cable-cama którego tworzyliśmy i w weekend pierwsze testy. Jak odepne to po weekendzie z gimbala to przejade po iso i wrzuce gdzieś na serwer. Nie mam porównania do gh4 tylko do 6D i na pierwszy rzut oka pod film menu bardziej przemyślane ciekawy sposób doboru balansu i przez wi-fi pełna kontrola parametrów nagrywania bo na tym mi zależało najbardziej. Chciałem tylko podpytac jak wgrać tam jakiś bardziej płaski profil obrazu … ?

   seba_fan 
  Participant

  Odpowiedzi: 81

  Tematów: 0

  chat

  #265120 Score: 0

  A ten Canon przy nagrywaniu filmów nie trzeszcze autofocus na nagraniach?

Odpowiedzi 1 - 12 odpowiedzi (z 12 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek