videodslr Działy Pozostałe Podróże z kamerą/aparatem Co na rajdy? Nie tylko Polskie.

Co na rajdy? Nie tylko Polskie.

Odpowiedzi 1 - 9 odpowiedzi (z 9 łącznie)
 •  Anonimowy

  Odpowiedzi: 336

  Tematów: 78

  chat

  #10168

  A konkretnie chodzi mi o obiektywy.
  W tym roku chcę trochę liznąć fotografii i filmowania rajdów. Mam zamiar zacząć od rajdu Świdnickiego, który odbędzie się 12-13 kwietnia. No i mam małą zagwozdkę jeśli chodzi o obiektywy, a konkretniej ogniskowe potrzebne do wygodnego i BEZPIECZNEGO dokumentowania tego sportu 😎
  Czy zakres 28-135 na cropie 1.6 będzie ok? Mam canona 600d, wiem, że ma opcję bezstratnego zoomu cyfrowego, ale zostaje jeszcze kwestia zdjęć ;). Czy powinienem się raczej uzbroić w coś typu 70-200 czy 70-300?

  No i czy jest mi niezbędna stabilizacja w obiektywie? Raczej wykorzystywałbym tylko taki telezoom na świeżym powietrzu w ciągu dnia, na migawce minimalnie 1/125. Czy monopod załatwi problem na takim czasie otwarcia? W ogóle da radę biegać z monopodem na rajdach?

   sowaone 
  Participant

  Odpowiedzi: 175

  Tematów: 45

  chat

  #96748 Score: 0

  Generalnie siedząc w temacie (jestem pilotem rajdowym) Ciężka sprawa, żeby robić rajdy w pojedynkę, zwykle sa od tego całe ekipy, jedna osoba na kazdym ciekawym zakręcie, żeby najciekawsze momenty mieć. pozatym jakoś nie widzę pracy z lustrzanką, kamera by się lepiej sprawdziła, bo na rajdach t jest tak, że się stoi stoi stoi i przejedzie jedno auto i potem znowu 5 minut stoi i trzeba byc przygotowanym cały czas, więc musi byc kamera cały czas włączona i gotowa do pracy, lustrzanka jak będzie ciepło (a bedzie) będzie się przegrzewać i wyłączać, poza tym baterie bedą szybko się rozładowywać itp itd. Taka moja myśl tylko 😉
  Co do obiektywu 18-135 będzie okej na cropa, jak najbardziej, 70-200 będzie już za długi, nie będziesz mógł stanąć gdzies bliżej, a czasem inaczej niż bliżej się nie da. Stabilizacja niekoniecznie, bo najlepiej wszystko robić ze statywu(mnopodu) – musi być też lekki, żeby z nim biegać po odcinku.
  pozdrawiam 😉

   kj5 
  Participant

  Odpowiedzi: 194

  Tematów: 23

  chat

  #96749 Score: 0

  Myślę że 28-135 będzie okej choć dla spokoju sumienia wziąłbym coś dłuższego choćby 70-300. Nie wiadomo na jak blisko będziesz mógł podejść bo jak bardzo blisko to i coś szerokiego się przyda na ciekawe ujęcia. Jeżeli chodzi o nagrywanie z łapki to stabilizacja must have. Proponuję zapoatrzyć się w harmonogram rajdu oraz zobaczyć w sieci średnie czasy przejazdów z poprzedniego roku. To ci da jakieś pojęcie ile czasu masz pomiędzy przejazdami na zmiane miejsca, obiektywu czy wcisnięcia record.

   Anonimowy

  Odpowiedzi: 336

  Tematów: 78

  chat

  #96750 Score: 0

  No i rajd za kilka dni, a ja dalej nie wiem czy kupować to tele czy nie ;P W grę wchodzi i tak tylko Canon 70-300 is usm. Ale za tylę już kupię sigmę czy samyanga 1.4.

  Problem rozwiązałaby wypożyczalnia, ale we Wrocławiu empiria film nie ma tak dobrych obiektywów (?!), a gość z sigma pro centrum chyba padł na głowe, bo o ile wypożyczenie sigmy 70-200 f2.8 kosztuje na 3 dni 130 zł, to facet woła 2,6 tys zł kaucji 😆 😆 😆 No k#$@a, bez przesady, że tak powiem 👿

   MarcinM 
  Participant
  11 pts

  Odpowiedzi: 2237

  Tematów: 213

  chat

  #96751 Score: 0

  zapytaj się, czy nie robią blokady na karcie kredytowej – wypożyczałem tak kilka razy i nie było problemu. oddajesz sprzęt i blokadę Ci kasują. ale to było dość dawno, więc nie wiem jak jest teraz.

   Anonimowy

  Odpowiedzi: 336

  Tematów: 78

  chat

  #96752 Score: 0

  Pytałem o blokadę karty- buc mnie wyśmiał.
  Jak by kogoś interesowało- sklep foto-master na Odrzańskiej we Wrocławiu, podobno odział sigma pro centrum. Obsługa jest niemiła, buracka, klienta poniżej 30 roku życia traktują jak klienta 2 kategorii.
  Kurwa to jest jakaś kpina- za mną wszedł gość 50+, siwy. 2 Śliniących się ekspedientów to za mało było- przyleciał jeszcze trzeci. Oczywiście do tego jednego gościa 50+ wszyscy.

   mav 
  Moderator
  4 pts

  Odpowiedzi: 2759

  Tematów: 148

  chat

  #96753 Score: 0

  Ale nie wiem, czemu jesteś zdziwiony. Jak pożyczałem z fotoaparacików to też była kaucja. Kaucja jest w większości przypadków. Może gdybyś pożyczył kilka razy, to by dali bez.

  Były takie firmy co pożyczały bez kaucji to facet nakradł sprzętu za pół miliona czy więcej – ale na szczęście złapali go.

   Anonimowy

  Odpowiedzi: 336

  Tematów: 78

  chat

  #96754 Score: 0

  Wiesz co, wypożyczałem już samochody na wakacjach, i to nie byle gówna 1.4 czy 2.0. Wypożyczałem łajbę na mazurach czy chociażby w tej cholernej Chorwacji. I jakoś nigdzie nie musiałem płacić 90% procentowej kaucji. No niby na stronie mają informację o kaucji 66% wartości obiektywu. To jak za obiektyw o wartości 2,9 tys zł wychodzi mu 2,6 tys zł kaucji?
  Gość był takim bucem, że już sobie odpuściłem przepychanki słowne i po prostu wyszedłem.

  No nie wiem, narty też wypożyczałem o wartości kilku tys zł (uprawiałem kiedyś narciarstwo alpejskie), i to za sam dowód w zastaw, bez nawet kosztów wypożyczania 😎

   Adiks 
  Participant

  Odpowiedzi: 152

  Tematów: 6

  chat

  #96755 Score: 0

  No tak, tylko, że mav ma rację. Zapewne poszła informacja po komisach żeby uważać na cwaniaków, i teraz muszą się zabezpieczyć. Akurat to akceptuję, bo sam bym tak robił.
  Prosty przykład, znikasz ze sprzętem i co wtedy taki gość z komisu ma zrobić? Co z tego, że dałeś mu dowód, musi zgłaszać na policję. Jak się uda to go złapią, jak nie to beret.
  Gość z komisu nie ma na stanie sprzętu, który mógł by wypożyczać w tym czasie.
  Tak samo jak zniszczysz, uszkodzisz obiektyw, dzięki dużej kaucji osoba od której pożyczałeś sprzęt, ma pewne zabezpieczenie, które może przeznaczyć na ewentualne naprawy, uszkodzenia, bądź zniszczenia sprzętu.

Odpowiedzi 1 - 9 odpowiedzi (z 9 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek