videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Canon Canon zawiódł (chyba powinno być „jak zwykle”) – nowe aparaty bez 4K

Canon zawiódł (chyba powinno być „jak zwykle”) – nowe aparaty bez 4K

Odpowiedzi 1 - 7 odpowiedzi (z 7 łącznie)
 •  Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #266696
  Canon ogłosił kilka nowych sprzętów. Odnotowuję je z kronikarskiego obowiązku raczej, niż konieczności. Jak zwykle, pionier aparatowego filmowania pokazał jeden z palców swoim fanom. I nie jest to kciuk.

  Nowości Canona to: EOS 77D, obiektyw 18-55MM F4-5.6 IS STM i EOS M6. A i byłbym zapomniał! Jeszcze kontroler bluetooth Wireless Remote Control BR-E (ujęło mnie sformułowanie w specyfikacji kontrolera – „stylish design”)

  Kto chce poznać szczegóły to polecam zerknąć tutaj i tutaj. Ja napiszę tylko jedno:

  Brak 4K. Nie ma go ani w EOSie 77D ani w EOSie M6.

  Oba aparaty są nowoczesne, robią ładne zdjęcia i mają dużo pikseli – czyli właściwie mają to samo co pozostali producenci mają do zaoferowania. A nie, pozostali producenci uparli się, by demoralizować fotografów możliwością filmowania w 4K.

  Fuji, Panasonic, Sony jeszcze niedawno znani byli z produkcji zupełnie nikomu niepotrzebnych rzeczy – klisz filmowych, telewizorów i plejstejszynów. Canon stworzył filmowanie aparatami fotograficznymi. Dzisiaj wspomniani producenci zastanawiają się jakby tu pozbyć się rolling shuttera w matrycy CMOS, gdy tymczasem Canon zabawia swoich fanów możliwością filmowania w FHD. To trochę jakby dzisiejszym dzieciom zamiast drona dać na komunię drewnianego konia na biegunach – zasadniczo również można się tym pobawić, ale jednak obciach.

  Fujifilm XT2 – nowość w 4K

  Przykład Canona pokazuje, że nawet najbardziej rozwinięty kapitalizm opiera się na sile charakteru menedżmentu niż na racjonalnych przesłankach. Jak menedżer przekona zarząd firmy, że nikt nie potrzebuje bezlusterkowców lub popularnych lusterkowców filmujących w 4K , które będą miały wygrawerowane logo legendarnej firmy, to wbrew wszelkim znakom na niebie, ziemi, forach i blogach zarząd zarządzi produkcję aparatów które nikogo nie będą interesowały. To się nazywa siła sugestii.

  Tyle w kwestii moich żalów – swego czasu zadeklarowanego canonofila. Dziś się zastanawiam nad Sony lub Panasem albo nawet Fuji.
  [Zobacz news: Canon zawiódł (chyba powinno być „jak zwykle”) – nowe aparaty bez 4K]

   slow17 
  Participant

  Odpowiedzi: 8

  Tematów: 0

  chat

  #266697 Score: 0

  Canon nie zawiódł, raczej utrzymał tendencję. Po tylu latach chybaj nikt się cudu nie spodziewał 🙂

   wemlo 
  Participant
  3 pts

  Odpowiedzi: 53

  Tematów: 9

  chat

  #266698 Score: 0

  „Przykład Canona pokazuje, że nawet najbardziej rozwinięty kapitalizm opiera się na sile charakteru menedżmentu niż na racjonalnych przesłankach. Jak menedżer przekona zarząd firmy, że nikt nie potrzebuje bezlusterkowców lub popularnych lusterkowców filmujących w 4K , które będą miały wygrawerowane logo legendarnej firmy, to wbrew wszelkim znakom na niebie, ziemi, forach i blogach zarząd zarządzi produkcję aparatów które nikogo nie będą interesowały. To się nazywa siła sugestii.”
  Skąd ta pewność że nikogo? Ma pan dostęp do jakichś tajemnych danych?
  Canon dawno pokazał, jak Pan to nazwał, odpowiedni palec początkującym filmowcom, więc prezentacja wyżej wymienionych aparatów mnie osobiście wcale nie zawiodła. Ciągle tylko porównywanie że inni mają to i tamto a Canon nadal tego nie ma… No słuchać się nie chce. Ale inni nie mają tego co ma Canon. Poprostu. Myślę że ciągłe wypuszczanie puszek bez tego co już wszyscy inni mają świadczy o tym jaką pozycję ma ta firma na rynku. Więc wypuszczają to na czym najbardziej zarobią. Prosta zasada w biznesie. Gdyby nie mieli tej całej lini Cinema to już dawno zmietli by z powierzchni takie rzeczy jak Panasonic Gh4 czy Sony A7s…. Ale tego nie robią bo zarabiają na innym segmencie rynku. Niby nikt już nie liczy na tą firmę jeśli chodzi o ten segment, ale przy każdej premierze sprzętu każdy jest zawiedziony itp itd. Skoro inni robią coć co bardzo nam odpowiada to dlaczego każdy liczy gdzieś tam z tyłu głowy na wielki Cam Back Canona? 🙂

   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #266699 Score: 0

  Jak wspomniałem w tekście, jestem wieloletnim użytkownikiem i fanem Canona. Powód prosty – podoba mi się „kliszowy” obraz z ichnich matryc. I bardzo żałuję, że produkty konsumenckie tej firmy (od EOSa 5 w dół) , nie korzystają z tak potężnego zaplecza technologicznego jaką ona dysponuje. Przy całym szacunku dla dokonań innych producentów, mało kto osiągnął tak naturalny obraz cyfrowy jak Canon. I stąd ten żal, że Canon nie ma produktów 4K, z wewnętrzną stabilizacją, RAWami i innymi bajerami, które byłyby dostępne fotografowi z pasją filmową. Linia Cinema jest dla filmowców (nie wyobrażam sobie C300 w bagażu podręcznym), a chciałoby się mieć porządną aparato-kamerę Canona, w stylu GH5 czy A6500, a nie konieczność pracy z cała ekipą. EOS 5 lata temu zrobił rewolucję w mediach niezależnych i szkoda, że jego producent wycofał się z pierwszej linii. Takie są moje żale.

   tikky 
  Participant

  Odpowiedzi: 46

  Tematów: 6

  chat

  #269601 Score: 0
  Mam identyczne odczucia. Niedawno skradziono mi Sony a6000 oraz wiele innego sprzętu i szukałem właśnie lekkiego aparatu obok posiadanego Canona 5DM2.
  Czytałem wiele, oglądałem zdjęcia i testy. Myślałem nad Fuji X-T20 z 18-50 f2.8-5, ale kolorystyka była daleka od tej znanej mi z Canona, a w ręce mi nie leżał.
  Wybór padł na nowy model EOS M6 i muszę przyznać, że mam mieszane odczucia.
  Aparat jest mały, poręczny, z intuicyjnym  menu, świetnym ekranem LCD, szybki i responsywny. Używa mi się go znacznie przyjemniej niż a6000.
  No ale jakość video … słabooo. Pomijam już, że nie ma 4k, ale jakoś to video w ogóle nie ma ostrości i szczegółowości (i raczej nie jest to sprawa szkła, bo zdjęcia są ostre).
  Filmy z mojego GoPro (z miniaturową matrycą) które ma z 5 lat wyglądają znacznie lepiej.
  Do tego rolling shutter przy p25 jest bardzo widoczny, przy p50 jest znacznie lepiej, ale szczegółowości nadal nie ma.
  Elektroniczna stabilizacja w aparacie mocno pogarsza i tak już średniej jakości nagranie.

  Może muszę się przyzwyczaić, może mam za duże wymagania. Jest to mój siódmy aparat tego producenta i spodziewałem się od Canona więcej.
  Teraz myślę, czy nie lepiej było kupić za podobne pieniądze np. Lumix G80

  • Ta odpowiedź była modifikowana 2 lata, 11 miesiące temu przez  tikky.
   Bernadeta78 
  Participant

  Odpowiedzi: 1

  Tematów: 0

  chat

  #273100 Score: 0

  Ale czy ktos na forum korzystał z tego nowego Canona bez 4k? Mam wrażenie, że tu trwają dyskusje osób, które nie miały go w rękach – w sumie tak jak i ja. Osobiscie jak zobaczyłem, że mają wyjść takie cuda to się ucieszyłem i nie wiem o co te nerwy.

  https://aasadlabiznesu.pl

  • Ta odpowiedź była modifikowana 1 rok, 12 miesiące temu przez  Bernadeta78.
  • Ta odpowiedź była modifikowana 1 rok, 12 miesiące temu przez  Bernadeta78.

  https://odpustowe.pl/kategoria-produktu/zabawki-dla-dzieci/

   Anonimowy

  Odpowiedzi: 1

  Tematów: 0

  chat

  #273186 Score: 0

  Bez 4K to odpada zwłaszcza jak popularne są już tv wykorzystujące tą technologię.

Odpowiedzi 1 - 7 odpowiedzi (z 7 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek