videodslr Działy Forum ogólne Jaki aparat/kamera? Canon vs Sony

Canon vs Sony

Odpowiedzi 1 - 7 odpowiedzi (z 7 łącznie)
 •  Szepi 
  Participant

  Odpowiedzi: 1

  Tematów: 1

  chat

  #269788

  Witam, bacznie czytam tematy na forum i staram się z nich wyciągać wnioski, lecz przyszedł jednak czas na zadanie pytania, bo do końca nie wiem w co iść. Poszukuje aparatu który byłby uniwersalny, video amatorsko, wrzucane od czasu do czasu na YT, oraz do zdjęć. Posiadałem canona 600D, pozostał mi tylko obiektyw 70-200 f4 IS. Z takich uniwersalnych aparatów do głowy przychodzą mi canon 80D, sony a6300, a6500 oraz a7II. Mam prawdziwy mętlik w głowie w co iść. Do sonego załatwił bym sobie adapter. Może doradzicie mi, który z tych aparatów byłby najbardziej uniwersalny, aby dawał radę w zdjęciach i video. W zdjęciach wykorzystuje max 1600 ISO, do video przydało by się Full HD w 50/60kl/s.

   ziomalnb 
  Participant
  6 pts

  Odpowiedzi: 40

  Tematów: 3

  chat

  #269789 Score: 1

  W tej półce cenowej Sony miażdży Canona przede wszystkim jeżeli chodzi o filmowanie. Canon co prawda zapoczątkował filmowanie w lustrzankach, ale od paru lat po prostu olewa temat. Nawet najdroższe lustrzanki typu Canon 5D mk4 nie posiadają takich funkcji filmowych jak Sony a6300. No i przede wszystkim Sony a6300 ma genialny autofocus filmowy co do zastosowań amatorskich może mieć kluczowe znaczenie. Co prawda będziesz do tego potrzebował obiektywu Sony, ale moim zdaniem mimo wszystko warto. Ja w tym roku przesiadłem się z Canonów (5D mk3 i 6D) na Sony A7SII i a6300 i jestem bardzo zadowolony.

  Jeżeli chodzi o funkcje zdjęć to nie będę się wypowiadał bo fotografem nie jestem, ale miałem kiedyś Canona 650D i moim zdaniem a6300 jest i tak dużo lepszy.

  Montażysta,
  www.fireflyfilmstudio.pl

   Szepi 
  Participant

  Odpowiedzi: 1

  Tematów: 1

  chat

  #269792 Score: 0

  No właśnie, bardzo mnie ciekawi strona fotograficzna w tych aparatach sony. Wiem, forum filmowe, ale może akurat ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi związane.

   Amadeusz Andrzejewski 
  Keymaster
  46 pts

  Odpowiedzi: 4877

  Tematów: 217

  chat

  #269793 Score: 1

  Fotografuję regularnie swoim A6300 i robi robotę. Z raw-ów takie rzeczy wyciągam o których w moim starym Canonie 7D mogłem co najwyżej pomarzyć.

   helena218 
  Participant

  Odpowiedzi: 5

  Tematów: 0

  chat

  #271755 Score: 0

  Czyli coś w rodzaju Sony A7S / A6300 powinno być UNIWERSALNE pod względem bardzo dobrych osiąganych efektów w filmowaniu i fotografii ? Myślałem nad D 850, ale tyle czytam na temat zalet bezusterkowych Sony. Najgorsze to to ze chciałbym dobra kamerę i aparat. Przeznaczenie typowo ślubne. Proszę o pomoc. Mam mętlik w głowie. Wiem ze chce przejść na kinowy obraz jak tu : https://www.youtube.com/watch?v=gNVKOaVf9SA, nie wydając majątku. Najwalniejsze są dla mnie niskie szumy i komfort pracy.

  • Ta odpowiedź była modifikowana 1 rok, 6 miesiące temu przez  helena218.
  • Ta odpowiedź była modifikowana 1 rok, 6 miesiące temu przez  helena218.
  • Ta odpowiedź była modifikowana 1 rok, 6 miesiące temu przez  helena218.
   Wojciech Franus 
  Keymaster
  32 pts

  Odpowiedzi: 1129

  Tematów: 120

  chat

  #271760 Score: 1

  Filmowy efekt to umiejętności w realizacji i postprodukcji, a nie aparat czy kamera. Bezlusterkowce obecnie spełniają wszelkie warunki, które potrzebne są do zrobienia dobrego filmu. Moim zdaniem powinieneś przede wszystkim patrzeć na możliwości kamery, a nie to czy ma lustro, czy jest canonem i czy ładnie wygląda. Skoro podałeś taki, a nie inny przykład filmu – co znaczy, ze masz określone oczekiwania estetyczne, sugeruję byś kierował się następującymi kryteriami: możliwość pracy na profilach płaskich (logi), klatkaż co najmniej do 50kl/sek, wewnętrzna stabilizacja, 4 K, dostęp do obiektywów i przejściówek, autofocus – wynika z tego, że to raczej Sony. Jeśli chodzi o fotografię, to obecnie każdy aparat z wymienną optyką potrafi zrobić dobre zdjęcie (jak się go potrafi obsłużyć) – dlatego o tych kwestiach w ogóle nie piszę. Skoncentruj się na aspekcie czysto filmowym, bo zdjęcia i tak wyjdą. A jeśli potrzebujesz na ślubach efektu „wow” u klientów, to dokup riga, gimbala i kompendium – wtedy sprzęt będzie wyglądał jak z Hollywood.(to nie żart, klienci weselni potrzebują zobaczyć, że masz poważny sprzęt, a nie mały aparacik)

   helena218 
  Participant

  Odpowiedzi: 5

  Tematów: 0

  chat

  #271762 Score: 0

  Dziękuje. Z tego co zdążyłem przeczytać na forum to najbardziej spełniałoby moje oczekiwania Sony A6500 lub Sony Alpha a7 II albo raczej Sony Alpha a7s ii ( która raczej przekracza mój budżet- ponad 10 tys samo body ). Mając na względzie ograniczony budżet czy wybór Sony A6500 będzie optymalny ? Boję się jak sb radzi w ciemniejszych salach i kościołach- wszak w 80% planuje tam go używać. Co z dłuższą praca ? Podobno problem przegrzewania nie powiela się w tym modelu ? Posiadam sigmę 20mm 1.8, nikkora 50mm1,4D i 35mm1,2D czy dałoby się to w sensowny sposób wykorzystać podpinając przez jakiś konkretny konwerter ? Pracuję na PXW X 70 i chcę przejść na coś co da mi to piękne rozmycie nie wydajać przy tym astronomicznych kwot, których i tak nie mam. Rynek ten sledze od kilku lat i widzę ze chyba nie ma innej drogi jak lustra lub bezusterkowe zwłaszcza ze sprzęt cenowo coraz bardziej dostępny dla mniej zamożnych.

  • Ta odpowiedź była modifikowana 1 rok, 6 miesiące temu przez  helena218.
Odpowiedzi 1 - 7 odpowiedzi (z 7 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek