videodslr Działy Forum ogólne Jaki aparat/kamera? Blackmagic – czy to ma sens ?

Blackmagic – czy to ma sens ?

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)
 •  rokandree 
  Participant

  Odpowiedzi: 1

  Tematów: 1

  chat

  #272244

  Witajcie,

  jestem nowym użytkownikiem forum (czytam Was od dawien dawna, w końcu postanowiłem założyć konto). Chodzi mi po głowie zmiana sprzętu do filmowania i ciężko jest podjąć dobrą decyzję. W sumie miałem w rękach na kilku zleceniach Lumixa Gh5 jak i Sony A7s2 i jeden i drugi ma swoje plusy jak i minusy – tematów i testów i nich było mnóstwo. Zastanawiam się czy dziś warto jeszcze rozglądać się za Blackmagic Production Cinema Camera ew. za Pocketem. Czy w dzisiejszych czasach kiedy Sony pozwala nam na nagrywanie w całkowitych ciemnościach a Panasonic pozwala na zapis 10 bit prosto na dwie karty i dodatkowo 50fps w 4K – czy te kamery mają jeszcze rację bytu? Warto o nich myśleć i brać je pod uwagę ?

   

  Czym się zajmuję – wszystkim po trochu. Czasami są to małe reklamówki korpo, czasami choć nie za często zrobię ślub, sporo reportaży (relacje z koncertów, galerii itp.) – raczej pracuję sam i do tej pory to się sprawdzało. Szukam czegoś w sumie uniwersalnego, do pracy o różnym charakterze. Obecne posiadam swoje dwa Canony i czasami w zależności od zlecenia pożyczałem sobie wspominane Gh5 i A7s2 od kolegi. Patrząc na wszystko to, co oferują aparaty i czego nie ma BM – co o tym myślicie ?

   

  Jakość obrazu przekonuje, to broni się samo za siebie… ale w sumie mało kiedy będę mógł pozwolić sobie na zapis RAW ów, no bo gdzie ja to zmieszczę i na czym obrobię – to raczej ciekawy dodatek niż główny cel. Myślałem czy np Gh5 + rekorder nie załatwi sprawy na tyle, że mało wymagający klient nie zauważy różnicy – a samo zlecenie zrobię prościej i wygodniej.

Oglądasz 1 odpowiedzi (z 1 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek