videodslr Działy Osprzęt Statywy, monopody i głowice Adapter do statywów Libec AP-X

Adapter do statywów Libec AP-X

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)
 •  Adam Kałuża 
  Participant

  Odpowiedzi: 0

  Tematów: 24

  chat

  #272199
  Jeżeli cenimy sobie wygodę i szybkość, to doświadczenia naprzemiennej pracy ze statywami, gimbalami i sliderami mogą nabawić nas bólu głowy. Dzięki adapterowi Libec AP-X przepięcie kamery z jednego urządzenia do drugiego stanie się prostsze niż kiedykolwiek.

  Gimbal, slider, statyw. W dzisiejszym świecie praca bez tych urządzeń wydaje się często karkołomna lub nawet niemożliwa. A przepinanie aparatu między nimi naraża nas na stratę cennego czasu i energii, którą moglibyśmy poświęcić filmowaniu. Dobrze wiedzą o tym projektanci nowego adaptera Libec AP-X, którzy ukrócą męczące chwile montowania aparatu do naszych akcesoriów.

  Koncepcja adaptera sama w sobie nie jest odkrywcza, ale zespół Libec odświeżył ją, dodając od siebie kilka sprytnych udogodnień. Na przykład: załączona płytka pod aparat nie musi wsuwać się w podstawkę adaptera. Zamiast tego po przytwierdzeniu do niej kamery po prostu wkładamy ją pod kątem i zatrzaskujemy. Następnie kręcąc umieszczonym z boku pokrętłem dodatkowo zabezpieczamy całą konstrukcję. Ponieważ nie musimy wsuwać aparatu w adapter, cała operacja zabiera nam dosłownie kilka sekund.

  Choć w świecie urządzeń filmowych słowo „wszechstronne” jest często nadużywane, to najdokładniej opisuje główną zaletę Libeca AP-X. Podstawkę adaptera możemy wpiąć do każdego urządzenia, do którego normalnie mocowalibyśmy naszą kamerę. Oprócz tego idealnie pasują do niej także płytki pod aparat Manfrotto i Sachtlera (modele ACE). W ten sposób przepięcie aparatu ze statywu do gimbala lub slidera odbywa się błyskawicznie.

  Libec AP-X wykonany jest z aluminium, więc prawdopodobnie nie będzie najlżejszym elementem naszego wyposażenia, ale dzięki solidnej budowie zapewni bezpieczne połączenie naszej cennej kamery z innymi urządzeniami.

  Adapter będzie kosztował około 80$ i w sprzedaży pojawi się w tym miesiącu.
  [Zobacz news: Adapter do statywów Libec AP-X]

   quadro 
  Participant
  4 pts

  Odpowiedzi: 808

  Tematów: 94

  chat

  #272202 Score: 0

  Czyli to samo np. adapter Manfrotto 577 + sposób zakładania “bocznego” jak w głowicy Manfrotto MVH500AH. Niesamowite połączenie 🙂

Odpowiedzi 1 - 2 odpowiedzi (z 2 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek