videodslr Działy Aparaty i kamery – korpusy Sony a6500 – poprawa stabilizaji podczas filmowania (update)

a6500 – poprawa stabilizaji podczas filmowania (update)

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)
 •  francisbegbie 
  Participant

  Odpowiedzi: 10

  Tematów: 18

  chat

  #269561

  Witam,

  zakładam ten temat, bo nie wiem gdzie indziej mogę znaleźć na to odpowiedź. Otóż gdzieś już znalazłem info, że w a6300 poprawiono problem z przegrzewaniem się po ostatniej aktualizacji softu, ale pytanie dotyczy a6500 i poprawy stabilizacji tymże updatem. Czy ktoś może podzielić się takimi informacjami? jak to w praktyce wygląda?

  Jestem w trakcie podejmowania decyzji nad inwestycją, różnice cenowe spore, dla dobrej nie mówię super stabilizacji byłbym w stanie jeszcze się szarpnąć na a6500 względem a6300 – jednak bez tego nie widzę najmniejszego sensu.

   Jan Materac 
  Participant
  3 pts

  Odpowiedzi: 7

  Tematów: 0

  chat

  #269562 Score: 0

  Aktualizacje oprogramowania dla aparatów Sony

   

  Ale czy warto dopłacić? Cudów nie zdziała, a i gimbala czy dobrego statywu nie zastąpi. Stabilizacja matrycy w A7SII działała mi  świetnie podczas fotografowania. Podczas filmowania niby też to coś dawało, ale raczej podczas zabawy.  Filmując zupełnie z ręki, bez wspomagania rigem, czy gimbalem, obraz nie drżał, ale w dosyć specyficzny pływał.  Poważne kadry to statyw, ew. odpowiednio wyważony rig naramienny,  no i gimbal. Nie u krywam jednak, że dodatkowe wspomaganie nigdy nie zaszkodzi. Wszytko jednak zależy do budżetu. Jęsli mamy już filmowe akcesoria odpowiedniej jakości to dopłacić warto. Jeśli ma to się odbyć kosztem np. statywu z porządną głowicą, to absolutnie nie.

   ziomalnb 
  Participant
  6 pts

  Odpowiedzi: 40

  Tematów: 3

  chat

  #269563 Score: 0

  Posiadam, a7s II i a6300. Stabilizacja obrazu wbudowana w matrycę jest na prawdę spoko. Pomaga. Ale z drugiej strony różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma aparatami sprawiła, że mimo wszystko wybrałem a6300. Poza tym bardzo dużo obiektywów posiada wbudowaną stabilizacje więc powielanie tej funkcji nie ma sensu, a praca na stabilizacji w obiektywie i w matrycy powoduje jeszcze większe efekty pływania obrazu.

  Montażysta,
  www.fireflyfilmstudio.pl

   helena218 
  Participant

  Odpowiedzi: 5

  Tematów: 0

  chat

  #271775 Score: 0

  A czy mój glidecam2000 będzie dobrze sie sprawował z Sony A6500. Szukam następcy mojej kamery i nie chciałbym wydawać dodatkowych pieniędzy na gimbal.

Odpowiedzi 1 - 4 odpowiedzi (z 4 łącznie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten wątek