Detu F4 Plus to kolejna na rynku kamera 360°, która oferuje wysoką jakość nagrywania, łącząc ją z funkcją streamingu live, co szczególnie zainteresuje filmowców, kręcących masowe imprezy i popularne eventy.

Detu F4 Plus jest zaprojektowana dla profesjonalnych filmowców. Oferuje rozdzielczość nagrywania 8K przy 30 fps-ach, pozwalając jednocześnie na filmowanie w 360° i tworzenie materiałów VR. Dzięki swoim parametrom może być wykorzystywana w wielu sytuacjach, takich jak kręcenie wnętrz, wszelkiego rodzaju eventów i koncertów, a także rozległych krajobrazów.Detu F4 Plus

Cztery obiektywy o kącie widzenia 200° każdy pozwalają tworzyć panoramy 360° bez poważnych zakłóceń dzięki oprogramowaniu DetuStitch, które wyposażone jest w specjalny algorytm redukujący rozmycia ruchomych obiektów. Dwa wbudowane mikrofony nagrywają przestrzennie dźwięk, a bateria jest w stanie zapewnić 120 minut ciągłego nagrywania. Poniższa fotografia pokazuje zdolności tej niepozornej kamerki, więcej próbek możemy znaleźć na stronie Detu.Detu F4 Plus

Detu F4 pozwala również na streamowanie obrazów w czasie rzeczywistym poprzez Ethernet lub dwupasmowe Wi-Fi do platform obsługujących format 360°/ VR (na przykład YouTube i Facebook). Funkcja szczególnie przydatna, gdy chcemy na bieżąco udostępniać nagrania koncertów i wszelkiego rodzaju imprez, interesujących internetową społeczność.

Zdjęcia prezentowane przez producenta pokazują, że kamera dobrze radzi sobie z różną ekspozycją oraz balansem bieli, wprowadzając znikome aberracje chromatyczne. Zdjęcia wykonywane nocą są nieco mniej ostre, widoczne są niewielkie szumy.

Specyfikacja:

– Rozdzielczość 8K i 30 fps
– Streaming live przez Ethernet lub dwupasmowe Wi-Fi
– Format nagrań: H.264, MP4
– Format obrazów: JPEG
– Sensor Sony IMX117
– Obiektyw „rybie oko” F/2.2
– Pole widzenia jednego obiektywu: 200°
– Dwa wbudowane mikrofony
– Czas działania baterii: do 120 minut
– Nagrywanie na pojedynczą kartę Micro SD do 256GB
– Waga: 1.17kg
– Wymiary 185 x 105 x 105mm

Cena kamery to 2 599 $, co sytuuje ją raczej na półce dla profesjonalistów. Sprzedaż prowadzona będzie przez serwis Amazon. Więcej szczegółów na stronie producenta.