• Jestem chętny.

  Z początku nie chciałem odkopywać tematu i wysłałem PW do autora, ale niestety zauważyłem, że kiepsko tutaj z powiadomieniami o otrzymanych wiadomościach (sam takowych nie dostaję ani na maila, ani nawet tutaj) więc prawdopodobnie Cudziak nigdy by się nie zorientował że dostał jakieś PW.

  Także tego… Jeśli ogłoszenie jest na…Czytaj więcej

 • Hm. W takim razie muszę się skontaktować ze sprzedawcą, mam nadzieję że uda mi się to odesłać i odzyskać pieniądze.

  Skoro już przy tym jesteśmy… Jaki inny stabilizator byście mi polecili? Do 1 kg (albo więcej, byleby radził sobie też z lekkimi obiektywami). Jak widać zależy mi na niskiej cenie. Coś do 500 zł byłoby ok.

  Niejaki Flycam N…Czytaj więcej

 • Raczej nie mam zamiaru kręcić tego typu rzeczy podczas których musiałbym zmieniać często przesłonę i jechać na jednym ujęciu. A jeśli nawet, to nie byłoby aż takiej tragedii, odpowiednim montażem można pozbyć się wszystkich nieprzyjemnych dla oka efektów.

  Przy okazji chciałbym spytać, czy da się gdzieś w Polsce, na allegro może, dostać taki ada…Czytaj więcej

 • @emjot wrote:

  Jeśli uważasz, że różnica między płynną a skokową przysłoną jest dla Ciebie bez znaczenia to szczerze radzę najpierw się zapoznać z tym tematem. Nawet wśród znajomych fotografów (!) płynna przysłona robi wrażenie i wszyscy zgodnie mówią, że to spore ułatwienie, nie mówiąc już nawet o tym jak ułatwia pracę w trakcie filmowania.

  Szc…Czytaj więcej

 • Ach. Znalazłem, już kapuję.

  Co nie zmienia faktu że przecież podane obiektywy czymś się różnią (np. najniższą ceną). Ale rozumiem, że dla wszystkich “szesnastkowych wersji” obrazek jest ten sam, nie ma żadnej różnicy poza dodatkami w postaci zębatek na pierścieniach ostrzenia itepe?

  I co z tym 12mm, jak go porównać do 16mm? 😉

 • Pozwolę sobie odświeżyć ten temat, zamiast tworzyć kolejny.

  Sytuacja się trochę zmieniła i zwiększył mi się budżet na obiektyw do około 1300 zł. Zastanawiam się w tej chwili nad Samyangiem / Rokinonem 16mm w wersji m4/3.

  Ale widzę, że obiektyw ten można nabyć w kilku wersjach okraszonych masą różnorakich oznaczeń które niewiele mi mówią.

  Pie…Czytaj więcej

 • Jasne, chciałem tylko zauważyć, że akurat z tym 14-42 nie będzie problemów 😉 Już raczej jestem przekonany do zakupu, bo ładnie to wygląda a i stabilizacja dobrze się spisuje.

  A najlepszym sposobem na “sprawdzenie” obiektywu jest pooglądanie (surowych najlepiej) filmików z niego na YT. Z w miarę popularnymi szkłami jest tego zwykle masa z BMPCC.

 • @Amadi wrote:

  System Mikro Cztery Trzecie przewiduje programową korekcję dystosji na poziomie aparatu. Co oznacza, że przy bardziej radykalnych konstrukcjach twórcy optyki odpuszczają korygowanie jej optycznie. Czyli obiektyw taki jak ten kit z 12mm z przodu na korpusie Panasonica czy Olympusa będzie miał równe proste linie na 12mm, ale na korpusi…

  Czytaj więcej

 • @tooloudtoowide wrote:

  sprzedawałem dopiero co 12.5/1.4 Kowy, ale za 2x taką cenę jak określiłeś. za circa 200 USD znajdziesz sensowne szkła. za 500 USD – będziesz przebierał w KOWAch dedykowanych pod 2Mpix jak np. 8mm/1.4, która ma bardzo małe dystorsje i na bmpcc przepięknie gada.

  Zatem poczekam aż uzbiera mi się nieco większy budżet. Dzięki…Czytaj więcej

 • @fransua wrote:

  Wydaję mi się, że nie przemyślałeś do końca zakupu BMCC. Ja masz możliwość to sprzedaj i wejdź np. w Panasonic G7.

  @patrz wrote:

  Kiedyś ktoś powiedział że kupując BMPCC otrzymujesz tylko część w przyszłości w pełni funkcjonalnej kamery. Czeka Cię inwestycja w dźwięk, stabilizację (choćby był to monopod) dodatkowe zasilanie i szkła…

  Czytaj więcej