Edukacja, wymiana myśli i doświadczeń oraz wzajemne wsparcie – takie idee przyświecają różnym portalom i forom, choćby naszemu – videodslr.pl. Do tego zacnego grona dołączył niedawno nowy serwis: CentrumPostprodukcji.pl

Jego założyciel – Marek Kremer – swoje Centrum Postprodukcji nazwał Googlem obróbki filmowej – i mimo, że portal działa od niedawna już staje się przydatny.

Serwis skierowany jest do profesjonalnych filmowców, a konkretnie do ludzi zajmujących się postprodukcją. Pod adresem CentrumPostprodukcji.pl znajdziemy stale powiększającą się bazę danych składającą się z trzech działów: LINKI, SHOWREEL i FREELANCER.

Pod zakładką LINKI gromadzone są skróty do przydatnych w obróbce filmowej plików, instalek, triali, a także do tutoriali oraz artykułów lub filmów branżowych.

W dziale SHOWREEL zgromadzone są reel’e demonstracyjne wszystkich studii postprodukcyjnych w Polsce, można więc bez dodatkowego surfowania po sieci obejrzeć je w jednym miejscu, porównać, a może i znaleźć wykonawcę do swojego projektu lub przyszłego pracodawcę.

Ostatnia pozycja FREELANCER jak sama nazwa wskazuje to baza działających w Polsce freelancerów. Żeby móc zaprezentować w niej swoje umiejętności trzeba być specjalistą poziomu „senior”, co jest równoznaczne z biegłym posługiwaniem się odpowiednim dla swojej specjalizacji oprogramowaniem i posiadaniem przynajmniej 5 letniego doświadczenia w profesjonalnej postprodukcji (prace emitowane w TV lub kinie). Do swojego profilu freelancera można dołączyć demo lub wskazać publicznie dostępną produkcję i określić swoją funkcję w danym filmie.

Umieszczenie swojego profilu na Centrum Postprodukcji pozwoli nie tylko dotrzeć do nowych klientów, ale także łączyć się w zespoły twórcze wraz z innymi profesjonalistami.

W planach serwisu CentrumPostprodukcji.pl jest też otwarcie działu TUTORIAL, w którym osoby tworzące tutoriale będą mogły publikować swoje lekcje wideo.

Marek Kremer, montażysta, kolorysta i vfx supervisor z wieloletnim doświadczeniem oraz absolwent reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Swoją drogę do filmu zaczął od Turystyki na AWF – co jak widać jest dobrą odpowiedzią na częste pytania filmujących maturzystów – na jakie iść studia. Proste, nieważne na jakie iść, ważne jakie skończyć.

Zachęcamy do odwiedzania Centrum, bo warto wiedzieć „co w trawie piszczy”, co się aktualnie robi i jak.