Nowa aplikacja na smartfony Cadrage Director’s Viewfinder umożliwia jeszcze prostsze ustawienie planu filmowego dzięki nowej opcji nagrywania obrazu.

Cadrage jest aplikacją, która pozwala na wizualizację pola widzenia, które otrzymalibyśmy przy nagrywaniu z użyciem matryc najpopularniejszych kamer w połączeniu z różnymi ogniskowymi. Każdy filmowiec, korzystający na co dzień z iPhone’a, powinien rozważyć jej zakup, pozwala ona bowiem na szybkie obejrzenie potencjalnych ujęć podczas poszukiwań lokacji na zdjęcia, lub nawet tuż przed wyjęciem kamery z torby przed rozpoczęciem właściwego filmowania.

Ostatnia aktualizacja wprowadza do aplikacji bardzo przydatną funkcję nagrywania całych ujęć. Możliwość filmowania jest znacznym postępem w stosunku do poprzednich możliwości Cadrage’a, czyli po prostu robienia zdjęć, umożliwia nam bowiem szybki podgląd ujęć, podczas których kamera będzie znajdowała się w ruchu.

Według Cadrage jest to kluczowa cecha, która naprawdę odróżnia ich aplikację od innych tego rodzaju, dostępnych obecnie na rynku.

Oprócz nagrywania video aplikacja oferuje kilka przydatnych funkcji, takich jak:
– Tworzenie fotografii wysokiej jakości
– Generator list PDF z informacjami o parametrach zdjęć
– Lokalizacja miejsc, w których wykonywało się ujęcia na mapach Google
– Wsparcie dla systemu podwójnej kamery tylnej najnowszych iPhone’ów, w tym iPhone’a X.

Aplikację można pobrać w Apple App Store za 14,99$. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cadrage.at.

Źródło: www.cinema5d.com