BEiKS Media Show za nami. Ze względu na zajętość całej ekipy, na nakręcenie filmu zabrakło czasu, podzielimy się zatem kilkoma fotografiami.

Impreza BEiKS Media Show odbyła się w dniach 17-18.10.2016. Byliśmy na niej przez cały czas, zarówno w formie stoiska, jak i prowadząc wykłady.

Na stoisku poza zwyczajową „bazą wypadową” zrobiliśmy małą strefę testów. Jej pierwszym elementem była tablica testowa do badania rozdzielczości, mory oraz aberracji chromatycznych. Oprócz niej znalazło się miejsce na martwą naturę oraz „dyskotekową” skrzynkę wykorzystywaną w naszych testach do przeciążania kodeków informacjami. Ta ostatnia ściągała zresztą rzesze ludzi ciekawych, co to właściwie za cudo. Po jej bardziej szczegółowy opis zapraszamy do naszego poradnika o kodekach.

Jeśli chodzi o prelekcje, to tym razem prowadziliśmy dwie. Pierwsza dotyczyła nowych 1-calowych kamer Panasonic – modeli AG-UX90 i AG-UX180. Test tej pierwszej już niedługo pojawi się na naszych łamach. Drugi wykład zrealizowany był wspólnie z firmą Alstor, polskim dystrybutorem marki Eizo. Dotoczył korekcji barwnej w Adobe Premiere. Obydwie prezentacje były praktyczne – mniej slajdów i marketingu, więcej realnych doświadczeń użytkowników i praktycznej wiedzy.

Oprócz nas na imprezie pojawiło się wiele firm i redakcji. Nasza skromna galeria nie zawiera wszystkich, ale powinna wystarczyć, by zorientować się w przebiegu imprezy. Pozostaje mieć nadzieję, że nie była to ostatnia edycja i BEiKS Media Show na stałe zapisze się w targowo-szkoleniowym kalendarzu.