Animacja-rozwijane skrzydła anioła-gdzie znaleźć, kto zrobi?

Animacja-rozwijane skrzydła anioła-gdzie znaleźć, kto zrobi?

Postprzez Prim » 18 Maj 2013, 11:58

Witam,

czy w bibliotekach jakiegoś programu (może After Effects) znajduje taką animacje:
Kobieta anioł (stojąca na wprost nas) rozwijająca w szybkim geście majestatyczne skrzydła.

Proporcje postaci do skrzydeł zamieszczam w załączniku.

Może nie być postaci - chodzi o same skrzydła, które z zamkniętych rozwijają się w pełną okazałość.

Czy na forum jest ktoś kto zajmuje się animacją i mógłby to wykonać. Mam bardzo ograniczony budżet, ale robię to dla dobrych ludzi, którzy zasługują na świetną pamiątkę. Jeśli trzeba będzie dopłacę od siebie.

Będę wdzięczny za wskazówki.

P.S. Czas nagli :)
Załączniki
anioł skrzydła.jpg
anioł skrzydła.jpg (71.91 KiB) Obejrzany 945 razy
Senior Member
Prim
Senior Member

Re: Animacja-rozwijane skrzydła anioła-gdzie znaleźć, kto zrobi?

Postprzez Mafox__ » 18 Maj 2013, 13:04

After Effects nie jest zbiorem jakiś gotowych efektów to program do postprodukcji :)
Sposób tworzenia takich skrzydeł jest przedstawiony w tym tutorialu:

mafoxvision.pl
Awatar użytkownika King of DSLR
Mafox__
King of DSLR

Miejscowość: Kraków

Postprzez Prim » 18 Maj 2013, 13:28

Dzięki za odpowiedź. Co do After Effects wiem do czego służy :) jednak nie mam go jeszcze na stanie, a wiem, że wiele programów do animacji zamieszcza różne przykładowe gotowe efekty chociażby jak w Final Cut - Motion. Liczyłem, że może After Effects miałby takie skrzydełka.

Czy ktoś podjąłby się zrobienia skrzydeł? Tych z przykładu w załączniku w 1 poście.
Biało błękitne skrzydła rozwijane szybko do pełnej okazałości na czarnym tle.
Senior Member
Prim
Senior Member

Postprzez Arthor » 18 Maj 2013, 13:46

do takich rzeczy dobry (i prosty w obsłudze) jest Poser.
machnąłem coś takiego na szybko:
http://youtu.be/oLwSkkRv-l8
jak chcesz to wyrenderuje duże na alfie i Ci podeślę...
Pro Member
Arthor
Pro Member

Miejscowość: Warszawa

Postprzez t-jack » 18 Maj 2013, 13:48

Sugeruję raczej zrobić je w 3d, ciekawiej wyglądają, i większa dowolność ruchu.

Mogę zrobić, jeśli deadline nie jest bardzo krótki, aktualnie zero wolnego czasu ;-)
http://blackaktus.pl
Wynajem kamer, obiektywów, quadrocoptera i innych zabawek - info na mail/priv/tel
t-jack
King of DSLR

Miejscowość: Podkowa Leśna k. Wawy

Postprzez Prim » 18 Maj 2013, 18:34

Arthor jak na szybko robisz takie rzeczy to pewnie przy odrobinie czasu wojujesz fajne animacje.
T-jack deadline jest do czwartku, żeby ostatecznie w piątek zrobić zdjęcia.

Ogólnie chodzi o wyrzut skrzydeł jak w linku u dołu z tym, że nie musza się łączyć tak jak jest na filmiku:
https://www.transferbigfiles.com/3858a0 ... SDtGm5ziA2

Arthor Twoje skrzydła są dobre tylko, żeby animacja nie kończyła się za szybko. Wiesz, niech sobie jeszcze troche lekko pofalują przez 2 sekundy. I jakby dało radę dodać więcej bieli i złota, albo błękitu.

Dajcie znać co o tym myślicie.
Ostatnio edytowany przez Prim, 19 Maj 2013, 11:56, edytowano w sumie 1 raz
Senior Member
Prim
Senior Member

Postprzez shaman » 19 Maj 2013, 00:25

Ja myslę, że - z całym szacunkiem dla kolegi, który machnął skrzydła - sam Poser nie wystarczy. Porządny compositing w AE będzie kluczowy. Pomyślcie o interakcji z otoczeniem - cień, wiatr, odpadające piórko, nieregularny kształt i ruch - koniecznie.
Dużo, dużo lepiej byłoby to zrobić w dorosłym 3D.
VIP Member
shaman
VIP Member

Postprzez t-jack » 19 Maj 2013, 11:01

Na dobre skrzydełka w 3d plus compositing do czw trochę mało czasu :-)
http://blackaktus.pl
Wynajem kamer, obiektywów, quadrocoptera i innych zabawek - info na mail/priv/tel
t-jack
King of DSLR

Miejscowość: Podkowa Leśna k. Wawy

Postprzez Prim » 19 Maj 2013, 13:26

Compositing zastąpię projektorem.
Stoi rzeczywista postać. Za nią projektor rzuca na tło animacje.

Przed dalszą rozmową nie chcąc zabierać Waszego czasu proszę określcie ile wynosiłaby cena za tę animację uwzględniając poniższe punkty.
Budżet mam tak ograniczony, że nie ma sensu go podawać, jeśli będę mógł zapłacę ze swoich środków. Jeśli nie na forum przesyłajcie ceny na priv :)

- ruch wyrzutu pełnych skrzydeł (https://www.transferbigfiles.com/3a6822 ... OIg_GVznA2)

- kształt skrzydeł mniej więcej jak w linku: http://www.youtube.com/watch?v=oLwSkkRv ... e=youtu.be oraz http://img856.imageshack.us/img856/9950 ... rzyda1.jpg

- kolory i światło biel, otoczka to błyski złota lub błękitu (http://fc05.deviantart.net/fs70/f/2013/ ... 65ls4q.gif )

- skrzydła będą jako tło puszczone na projektorze dla rzeczywistej postaci stojącej przed ekranem. Jeśli animacja skrzydeł będzie na czarnym tle wówczas projektor wytnie czerń i pozostaną same skrzydła. Długość ujęcia w zmontowanym filmie to około 3-4 sekundy (czyli czas na pełne dynamiczne rozwinięcie), czas pełnej animacji na planie zająłby 6-7sek. żeby po rozwinięciu jeszcze przez chwilę pofalowały.

- rozmiar full HD

Termin mam do czwartku, ponieważ w piątek muszę już to nakręcić.
Senior Member
Prim
Senior Member

Postprzez Arthor » 20 Maj 2013, 02:07

Całkowicie się zgadzam z kolegami powyżej. Żeby to zrobić "jak bozia przykazała", to należałoby to zrobić w profesjonalnym programie 3d, np Maya. Do tego camera tracking i motion tracking (jeśli nie ze statywu i dziewczynka się rusza), przy renderze precyzyjne ustawienie oświetlenia, wpływu otoczenia i jego odbijania światła, cienie otoczenia padające na skrzydła i cień rzucany przez skrzydła... a to dopiero początek. Koszt takich skrzydełek to (nie wdając się w szczegóły) lekką ręką parę tysiączków.
Program Poser jest półśrodkiem. interface jest banalnie prosty, błyskawicznie można tworzyć amatorskie animacje 3d. I teraz im bardziej ma być zaawansowana animacja i im bardziej realistyczna tym trudniej ją uzyskać w Poserze. Wiadomo... program szybki i prosty w obsłudze ale kosztem dużych ograniczeń.
I teraz pytanie do kolegi Prim: Jaki to projekt i jakie są Twoje oczekiwania. Jeżeli to projekt komercyjny i musisz uzyskać "film look" i superrealistyczny efekt, to oczywiście wariant pierwszy.
Jeżeli robisz filmik z komunii dla swojej chrześnicy, to jak skorzystasz z wariantu drugiego to i tak wszyscy będą zadowoleni. A będziesz to miał za darmo.

Tutaj masz skrzydła w HD na alfie. Możesz je sobie zwolnić/przyspieszyć/pociąć. Tyle ze swojej strony mogę pomóc.
Jeśli z nich nie skorzystasz to też się nie obrażę ;)
http://pliki.wp.pl/fc,972932216,fid,1649824753,plik,skrzydla17-1080prar,pobierz.html
Pro Member
Arthor
Pro Member

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Prim » 20 Maj 2013, 02:41

Arthor dziękuję. Skorzystam :)
Senior Member
Prim
Senior Member

Postprzez shaman » 20 Maj 2013, 23:57

Prim, nie chcę podcinać skrzydeł, wydaje mi się rozumiem sytuację więc nie będę też pisał o realiach, ale nawet w wersji "bardzo na partyzanta" - pomysł z rzutnikiem jest bardzo, bardzo zły... Płaski, niskiej jakości obraz, źródło zaledwie w HD, szara czerń, zerowa interakcja, słaba animacja (piszę o Poserze, nie o uczynnym koledze), trudność w ustawieniu osoby względem obrazu... to tylko drobnostki przy fakcie, że wszystko i tak weźmie w łeb w momencie, w którym osoba choćby drgnie, a skrzydła nie drgną razem z nią.

Całkiem przyjemnie mogłoby jednak wyglądać po prostu ujęcie osoby na tle bardzo wysokiej jakości zdjęcia-grafiki z Photoshopa. Dostaniesz w niskiej cenie na każdym stocku. Delikatna pionowa panorama "trickiem ze statywem" i masz swoje imponujące głębią przekazu ujcie na 3 sekundy, które nie będzie wyglądać "tanio". Przemyśl :)
VIP Member
shaman
VIP Member

Postprzez Kenzo » 21 Maj 2013, 00:39

Może się mylę, ale z tego co zrozumialem, to Prim chce użyć projektora nie do stworzenia hiper realistycznej kompozycji, tylko jako bardziej inny środek "artystycznego wyrazu" i to swoją drogą dobry pomysł. (No chyba, że źle zrozumialem).
Kenzo
King of DSLR

Miejscowość: Wieliczka

Postprzez shaman » 21 Maj 2013, 14:11

Kenzo obydwaj dobrze zrozumieliśmy. Ja o takiej właśnie sytuacji piszę, radzę życzliwie, co nie znaczy że trzeba tego słuchać i nie próbować po swojemu :)
VIP Member
shaman
VIP Member

Postprzez Prim » 23 Maj 2013, 22:54

Shaman, Kenzo wszystko zrozumieliście ok.
Inne pomysły jako alternatywa dla pomysłu głównego zawsze są dobrym wyjściem, więc dziękuję, bo właśnie dzisiaj je testowałem :)
Senior Member
Prim
Senior Member

Wróć do Efekty specjalne, compositing, pluginy, modelowanie i animacja 3D

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości