Firma Rotolight rozszerza swoją ofertę, wprowadzając nową, zgodną ze standardami przemysłowymi, przenośną lampę ledową AEOS przeznaczoną dla filmowców i operatorów pracujących w terenie.

Z informacji prasowej:

AEOS to wytrzymała, ultra cienka konstrukcja bazująca na diodach LED bi-color. To jedna z najwygodniejszych w użyciu lamp tego typu na rynku o wadze poniżej 1,5 kg. AEOS to pierwsza lampa LED posiadająca zintegrowany, aluminiowy uchwyt zamiast „widelca”, pozwalająca na swobodną pracę ze światłem, w dowolnym położeniu i pod każdym kątem – żadna inna lampa nie daje takich możliwości.

Aeos

AEOS emituje światło o mocy 5750 luksów w odległości ok. 90 cm. Jednocześnie jest jedną z najbardziej wydajnych energetycznie lamp ledowych dostępnych na rynku. Umożliwia trzygodzinną, ciągłą pracę na jednej 95W baterii przy 100% mocy – ponad dwa razy dłużej niż obecny standard branżowy.

Aeos

Lampa wyposażona jest w profesjonalną głowicę kulową, pozwalającą na pełną rotację w zakresie 360 stopni, a osadzona na statywie umożliwia pochylenie do 200 stopni, dzięki czemu jest na prawdę wszechstronna. Głowica kulowa wykonana jest z wysokiej jakości, wytrzymałego aluminium, dzięki czemu bez problemu podtrzymuje ustawioną pod dowolnym kątem lampę AEOS wraz z zamocowaną baterią i wrotami.

AEOS oferuje płynną regulację jasności oraz temperatury barwowej światła. Technologia AccuColour ™ dostarcza doskonałe odwzorowanie odcieni skóry, eliminując potrzebę kosztownych korekt w postprodukcji.

Z ciekawszych funkcji:

• CineSFX™ – potężny zbiór w pełni konfigurowalnych kinowych efektów świetlnych.
• Designer Fade™ – pozwala na znane z początku i końca wywiadów płynne rozjaśnienie i ściemnianie sceny.
• True Aperture Dimming™ – dokładnie przelicza odpowiednią wartość przysłony (F-Stop) dla danego przedmiotu w określonej odległości. Funkcja ta eliminuje potrzebę posiadania światłomierza
• AccuColour™ – dostarcza doskonałe odwzorowanie barw (CRI Ra≧96)
• AEOS posiada w standardzie kompletny zestaw kolorowych filtrów oraz dwa filtry dyfuzyjne. Do lampy oferowany jest także szeroki wachlarz opcjonalnych akcesoriów.

Dostępność i cena:

Lampa Rotolight AEOS dostępna będzie w Polsce w cenie 3755,28 zł + VAT.

Dystrybutorem sprzętu Rotolight w Polsce, Francji, Hiszpanii, Niemczech i Włoszech jest firma XP Distribution.