SLR Magic Anamorphot 1.33x to nakręcany na obiektyw adapter, który rozszerzy nagrywany obraz do panoramicznych proporcji filmowych.

Jednym z pierwszych aspektów „filmowości”, na który rzucają się świeżo upieczeni filmowcy, są proporcje obrazu. W telewizji i na Youtube mamy 16:9 (1,78:1), w kinie najczęściej coś w okolicach 2,37:1. By je osiągnąć mając aparat filmujący w 16:9 możemy oczywiście po prostu wyciąć górną i dolną część kadru. Stracimy jednak nieco zapisanej informacji. Jeśli chcemy tego uniknąć i wykorzystywać całą powierzchnię naszej matrycy, z pomocą może nam przyjść właśnie adapter SLR Magic Anamorphot 1.33x.

Większość obiektywów i adapterów anamorficznych przystosowanych jest do pracy z matrycami (i negatywem) o proporcjach 4:3. Oferują one współczynnik kompresji 2x, który na matrycy 16:9 da bardzo bardzo szeroki i średnio użyteczny obraz. Właśnie dlatego nietypowy współczynnik kompresji w adapterze SLR Magic Anamorphot 1.33x jest tak ważny.

Poza umożliwieniem korzystania z całej powierzchni matrycy, adapter daje też charakterystyczne dla anamorficznych obiektywów efekty wizualne – jajowaty bokeh i poziome flary. A wszystko to jeśli tylko dysponujemy obiektywem o ekwiwalencie ogniskowej 40mm lub więcej z gwintem na filtr nie większym niż 62mm. Adapter po prostu nakręcamy na obiektyw i możemy iść filmować.

SLR Magic Anamorphot 1.33x wejdzie do sprzedaży pod koniec maja. Sugerowana cena ogłoszona przez producenta to 500$.